Переключиться на мобильную версию

Дело: Банк депутата від БЮТ рекапіталізують на пільгових умовах

Назад к разделу Финансы
Банк Фінанси та Кредит може бути рекапіталізований на пільгових умовах, пише у сьогоднішньому номері газета Дело.
По старій дружбі і банки рекапіталізовують?
По старій дружбі і банки рекапіталізовують?
tsn.ua

Стали відомі умови рекапіталізації шести з семи банків, акціонери яких попросили допомоги у держави. За інформацією Дела, в обмін на фінансування уряд має намір отримати в банку Київ, Родовід Банку й Укрпромбанку 99% акцій, у банку Надра - 91,8%, Імексбанку і Укргазбанку - 75% +1 акція.

Як зазначає видання, для банку Фінанси та Кредит, підконтрольному депутату від БЮТ Костянтину Жеваго, умови рекапіталізації остаточно ще не визначені.

"Зараз йде дискусія щодо банку Фінанси та Кредит, який також відповідає критеріям [рекапіталізації]. Остаточно буде зрозуміло після додаткових переговорів з власниками банку, скільки відсотків акцій перейде державі", - повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Дело нагадує, що однією з основних умов виділення державної допомоги був розмір пакету акцій банку, який переходив під контроль уряду, - не менш 75% +1 акція.

У банку Фінанси та Кредит кажуть, що готові поділитися тільки 50% плюс 1 акція, і пояснюють свою позицію тим, що ситуація у банку краща, ніж в інших установах, які рекапіталізують, повідомляє газета.

"Доля входження держави в інші банки не збігається з тією часткою, яка була прийнята на зборах акціонерів банку. Нами було запропоновано 50% плюс 1 акція - так, як це раніше зазначалося у постанові уряду. У нас у банку ситуація ... не можна говорити, що не така погана, але набагато краща, ніж у тих банках, які погодилися на рекапіталізацію. Тому ми продовжуємо переговори", - сказала журналістам Дела прес-секретар банку Фінанси та Кредит Наталя Нападовська.

Інші банкіри вважають таку оцінку занадто суб'єктивною. Почесний президент Укргазбанку Василь Горбаль скептично ставиться до висловлювань щодо положення окремо взятого банку. "Кожен банк, у якому зараз не введена тимчасова адміністрація, буде говорити про те, що у них ситуація краща, ніж у інших. Це суб'єктивна точка зору", - вважає Василь Горбаль.

Видання уточнює, що банк Фінанси та Кредит контролюється Костянтином Жеваго - народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко. У 2006 році Костянтин Жеваго пройшов у парламент за списком БЮТ під 62-м номером. Тоді багато політологів називали його одним з головних фінансових спонсорів блоку, зазначається у публікації.

Виділення державних коштів банку, акціонер якого є соратником прем'єр-міністра, стало причиною критики з боку інших політичних сил. На думку народного депутата від Партії регіонів Владислава Лук'янова, якщо націоналізація пройде за схемою банку Фінанси та Кредит, це дискредитує уряд. "Вийде, що Юлія Тимошенко для своїх однопартійців вигадує особливі умови. Гроші платників податків не повинні піти на вливання у такі структури", - упевнений нардеп.

На ці звинувачення представники БЮТ кажуть, що у процесі рекапіталізації держава повинна також враховувати і інтереси власників банків. "Між акціонерами банків і державою необхідний діалог. Рекапіталізація не може бути дорогою з одностороннім рухом", - стверджує народний депутат від БЮТ Юрій Полунєєв.

У самому банку також не згодні з ознаками протекціонізму або покровительства. За словами прес-секретаря банку Фінанси та Кредит Наталії Нападовської, дружби основного акціонера з прем'єр-міністром, яку приписують їм у ЗМІ, не існує. А переговори про ступінь участі держави в капіталі банку Фінанси та Кредит завершаться у найближчі кілька днів, повідомляє Дело.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь