Переключиться на мобильную версию

Білоруська держкомпанія буде випускати віскі

Назад к разделу Финансы
Державна корпорація Белгоспищепром сподівається допомогти людям, «які хотіли б спробувати віскі, але не можуть дозволити собі віддати за пляшку 120 тисяч рублів».

"Віскі, яке ми збираємося випустити, буде завозиться в готовому вигляді (як зараз ми возимо коньяк) з Шотландії або Ірландії та розливатися вже тут. Наразі ми не плануємо здійснювати у себе повний цикл виробництва", - розповів газеті Салідарнасць замначальника управління алкогольної, плодоовочевої та крохмале-патокової промисловості концерну Белгоспищепром Анатолій Ємельянов.

Він зазначив, що квота на новий продукт складає 14 тис. дал - стільки ж віскі ввезли в Білорусь минулого року. Для порівняння: коньяку білоруського розливу в 2009 році планується випустити 270 тис. дал.

Газета зазначає, що зараз ведуться переговори з виробниками віскі, вивчаються технічні можливості з випуску продукції.

"Віскі, розлите в Білорусі, буде дешевше закордонних аналогів на 30%, а може й більше. Випускати його будуть відомі спеціалізовані підприємства, а не маленькі заводи", - зауважив Ємельянов.

Як зазначив заступник начальника управління алкогольної промисловості концерну Белгоспищепром, випуск білоруського віскі пов'язаний з Державною програмою імпортозаміщення. Таким чином, держава повинна витрачати менше валюти та завантажити вільні потужності своїх підприємств, зазначає Салідарнасць.

Також газета нагадує, що цього року на Барановицькому комбінаті харчових продуктів планувалося налагодити виробництво ще одного екзотичного для Білорусі алкогольного напою - кальвадос (яблучної горілки).

Мер Барановичів Віктор Дічковський навіть заявляв, що на користь кальвадосу комбінат відмовиться від виробництва плодово-ягідних вин - в народі відомих як чорнило. Але виявилося, що ці плани в найближчому майбутньому не здійсненні, констатує газета.

Водночас, як пише видання, "Белгоспищепром тільки частково турбується питанням – чи буде білоруське віскі покупцям до смаку?".

"Ми розуміємо, що в нашій країні з міцних алкогольних напоїв люди в основному купують горілку. Але ж є елітна частина населення, яка полюбляє такі напої, як віскі. Можливо, їх влаштують наші ціна та якість", - сказав Ємельянов.

Салідарнасць пише, що, якщо все відбудеться, як заплановано, то "першу склянку з недорогим віскі можна буде пригубити ближче до осені".
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь