Переключиться на мобильную версию

У ЄС стурбовані рефінансуванням Україною боргів банків

Назад к разделу Финансы
Єврокомісія стурбована питаннями рефінансування Україною зовнішніх боргів банків та підприємств, - зазначено у доповіді про прогрес України у виконанні Плану дій в рамках Європейської політики сусідства. Документ оприлюднено сьогодні.
ЄС стурбована питаннями рефінансування Україною зовнішніх боргів банків
ЄС стурбована питаннями рефінансування Україною зовнішніх боргів банків
autoconsulting.com.ua
"Найбільше турбує рефінансування банківських та корпоративних короткострокових зовнішніх боргів", - зазначається у доповіді.

Також в документі нагадано, що протягом 2008 року державні та гарантовані державою корпоративні борги залишалися на рівні 11% ВВП.

Водночас, європейська комісія вважає, що у 2009 році Україна має посилити увагу до банківського сектору та забезпечити незалежність Національного банку України.

"Рамкове законодавство для вирішення банківських труднощів було змінене у рамках антикризового законодавства, схваленого у листопаді 2008 року, і його імплементація залишається головним пріоритетом для влади у 2009 році", - підкреслено у документі.

У доповіді ЄК також зазначено, що протягом 2008 року, незважаючи на те, що ці положення були у Плані дій, Україна не здійснила жодних заходів щодо посилення незалежності Національного банку, однак пообіцяла це зробити до 2009 року у рамках зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом.

Зазначимо, що План дій є практичним інструментом співпраці ЄС з третіми країнами у рамках Європейської політики сусідства. Щорічно Єврокомісія готує звіти про прогрес у реалізації Плану дій.

Як повідомлялося, НБУ з метою підтримки ліквідності банків у березні 2009 року проводив операції з рефінансування банків на загальну суму 14,5 млрд. грн. (з початку року - 34,4 млрд. грн.).
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь