Переключиться на мобильную версию

Бельгія підтримає придбання BNP Paribas банку Fortis

Назад к разделу Финансы
Уряд Бельгії підтримує угоду про купівлю банку Fortis французькою компанією BNP Paribas, заявив на засіданні Палати представників прем'єр-міністр Бельгії Херман Ван Ромпей.
На вимогу міноритарних акціонерів угоду було анульовано
На вимогу міноритарних акціонерів угоду було анульовано
fortis.com

За словами бельгійського прем'єра, "у нас немає іншої альтернативи". "Нові умови угоди позитивні для вкладників, акціонерів, співробітників банку, платників податків і для країни", - сказав Ван Ромпей.

У жовтні 2008 року, коли в умовах фінансової кризи над бельгійсько-нідерландсько-люксембургським холдингом Fortis нависла загроза банкрутства, бельгійський уряд повністю викупив бельгійські активи, і тиждень тому рада директорів банку і уряд Бельгії оголосили про продаж 75% його акцій французькій банківській групі BNP Paribas.

Однак на вимогу міноритарних акціонерів угоду було анульовано. На наступних загальних зборах акціонери проголосували проти націоналізації банку та продажу частини активів BNP Paribas.

Fortis, BNP Paribas і бельгійський уряд 6 березня 2009 року уклали нову угоду на суму близько 10,4 мільярдів євро. Чергові загальні збори акціонерів відбудуться 28-29 квітня. На них пройде голосування по новій угоді.

На думку Ван Ромпея, акціонери банку дезінформували щодо подальшої долі Fortis. Він зазначив, що є тільки два можливі шляхи: або акціонери проголосують за продаж банку Fortis французькму холдингу, або ж банк залишиться державним на 100% на найближчі роки.

"У жодному разі не буде більше ніяких інших переговорів, ані з BNP Paribas, ані з холдингом Fortis", - заявив бельгійський прем'єр-міністр.

Нагадаємо, чисті збитки найбільшої в Бельгії фінансової групи Fortis Group у 2008 році склали 28,02 млрд. євро проти прибутку у розмірі 3,99 млрд. євро, отриманих роком раніше.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь