Переключиться на мобильную версию

НБУ заборонив банкам зменшувати розмір процентної ставки за вкладами

Назад к разделу Финансы
Національний банк України заборонив банкам в односторонньому порядку змінювати умови укладених договорів банківського рахунку та договорів банківського вкладу (депозиту).
НБУ заборонив банкам зменшувати розмір процентної ставки
НБУ заборонив банкам зменшувати розмір процентної ставки
img.com.ua

Зокрема, регулятор заборонив зменшувати розмір процентної ставки за договорами банківського вкладу (крім внеску за вимогою), за винятком випадків, встановлених законом.

Про це говориться у постанові правління НБУ від 23 березня 2009 р. № 345/16361 (реєстрація в Міністерстві юстиції України від 15 квітня 2009 р. № 159) Про затвердження змін до деяких нормативно правових актів Національного банку України з питань залучення вкладів (депозитів) та їхнього обліку, оприлюдненій сьогодні.

Як йдеться у постанові, банк також зобов'язується у разі невиконання (неналежного виконання) вимоги фізичної особи щодо повернення вкладу (депозиту) або його частини прийняти таку вимогу в письмовій формі і видати фізичній особі письмове повідомлення про невиконання цієї вимоги з зазначенням причин. Крім того, банк зобов'язується виконати вимогу відповідно до умов договору банківського вкладу (депозиту).

Варто також зазначити, що ця постанова набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Раніше повідомлялося, що рада НБУ запропонувала механізм стимулювання притоку депозитів у банківську систему. З 1 травня регулятор повинен буде зняти всі обмеження щодо дострокового вилучення депозитів фізичними особами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь