Переключиться на мобильную версию

ЄБРР негативно відреагував на заборону українським банкам формувати резерви у валюті

Назад к разделу Финансы
Європейському банку реконструкції та розвитку негативно оцінюють постанову Національного банку України № 107 та № 109 про заборону формування комерційними банками резервів під заборгованість в іноземній валюті, повідомили в ЄБРР.
ЄБРР негативно відреагував на заборону українським банкам формувати резерви у валюті
ЄБРР негативно відреагував на заборону українським банкам формувати резерви у валюті
state.gov

Як повідомив один з працівників ЄБРР у Києві, ці постанови були предметом обговорення представників банку з центральними органами влади України.

Так, за словами співрозмовника УНІАН, постанови НБУ можуть дуже негативно вплинути на діяльність банків, які мають значний портфель кредитів в іноземній валюті, причому до таких можна віднести практично всі банки в Україні.

"Ми сподіваємося, що ці рішення будуть переглянуті регулятором з метою повномасштабної оцінки можливих наслідків", - сказав представник ЄБРР.

При цьому він зазначив, що представники ЄБРР обговорили постанову НБУ також з керівництвом комерційних банків, з представництвом МВФ в Україні та іншими фінансовими організаціями.

Нагадаємо, постанова НБУ № 108 від 28 лютого 2009 року (набула чинності 19 квітня 2009 року) забороняє обмін іноземної валюти з метою формування резервів під заборгованість в інвалюті для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями.

Постанова НБУ № 109 передбачає формування резервів під валютні кредити в гривні, в результаті чого у банків виникне необхідність продавати валюту в обсязі сформованого резерву на міжбанківському ринку.

Крім того, НБУ заборонив купувати валюту на міжбанку для забезпечення договорів з операцій купівлі-продажу цінних паперів українських емітентів, скасувавши відповідний пункт постанови Нацбанку № 36 від 29 січня 2003 року Про здійснення операцій з цінними паперами українських емітентів.

 

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь