Переключиться на мобильную версию

Україна і Росія мають намір підготувати Міжурядову угоду щодо газу

Назад к разделу Финансы
РФ і Україна обговорюють можливість підготовки міжурядової угоди про співпрацю в газовій сфері, повідомили Міненерго РФ із посиланням на доповідь міністра енергетики Сергія Шматко, яку він зробив на міжнародному саміті Природний газ для Європи. Безпека і.
Україна і Росія мають намір підготувати Міжурядову угоду щодо газу
Україна і Росія мають намір підготувати Міжурядову угоду щодо газу
rosbalt.ru

Так, російський міністр зазначив, що така угода дозволить гарантувати прозорий механізм формування тарифів на транзит газу через Україну.

"Додаткові гарантії цьому (формуванню прозорих механізмів формування тарифів) надасть нова Міжурядова угода між Росією і Україною про співпрацю в газовій сфері, яка наразі обговорюється в рамках урядових консультацій", - сказав Шматко.

Крім того, він підкреслив, що існує два варіанти зменшення транзитних ризиків. "Перший з них - це перехід на загальновизнані ринкові, прозорі принципи формування тарифів на послуги з транзиту газу через територію України, що було зроблено в рамках підписаного в січні довгострокового контракту", - сказав він.

Другий, як зазначив російський чиновник, полягає в диверсифікації транспортних маршрутів постачань газу.

Водночас, Шматко повідомив, що Росія в 2008 році поставила до південної і південно-східної Європи понад 70 млрд. кубометрів газу і 60 млн. тонн нафти.

"Потенціал співпраці (у цій сфері) далеко не вичерпаний", - додав російський міністр.

Тим часом, Шматко також відзначив, що Росія зацікавлена у збільшенні постачань газу до Європи, в цілому, і розширенні транзитних можливостей.

"Це стане можливим при реалізації таких проектів як Південний потік і Північний потік", - констатував він.

Як повідомлялося, прем’єр-міністри України і Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін під час зустрічі 29 квітня у Москві обговорять взаємодію сторін в енергетичній сфері.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь