Переключиться на мобильную версию

Ринки: Спалах грипу вплинув на фондові ринки

Назад к разделу Финансы
У понеділок, 27 квітня, станом на 13:00, серед компаній, з цінних паперів яких на біржі ПФТС було укладено угоди, зафіксовано спадний рух.
На біржі ПФТС зафіксовано спадний рух
На біржі ПФТС зафіксовано спадний рух
rbc.ua

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) упав на 0,5%, досягши рівня 24,53 пункту. Водночас, за розрахунками ГК ТАСК, індекс ПФТС знизився на 1,35% до 327,07 пункту.

Схоже, що свинячий грип поширюється не тільки серед людей, але й серед товарних та фондових ринків. Лише за декілька днів зацікавленість гравців до цих ринках впала через загрозу розповсюдження нової епідемії, причому в США уже оголошено надзвичайний стан.

Поширення вірусу загрожує багатомільярдними збитками у багатьох секторах. Так, перевізники уже відчули зміну ситуації - акції авіакомпаній "звалилися" тільки за 1 день більш ніж на 10%. Водночас, ростуть акції фармацевтичної галузі, яка зараз може допомогти у боротьбі із хворобою, а також відновити впевненість гравців.

Глобальний негатив відбився і на настроях українських гравців, які крім того, що знизили активність на ринку, ще й тиснуть на котирування акцій емітентів. На біржі ПФТС укладено менше 20 угод на суму не більшу за 2 млн. грн.

Найбільших збитків до середини дня було завдано акціям ВАТ Алчевський металургійний комбінат (ПФТС: ALMK), які впали на 4.76%, за ними йдуть акції ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС: ENMZ), які "звалилися" на 2.78%. Замикають трійку лідерів падіння акції Західенерго ( ПФТС: ZAEN), які під час торгів впали в ціні на 2.5%.

Начальник аналітичного відділу ІГ ТАСК Андрій Шевчишин зазначив, що ринок орієнтується на світову кон'юнктуру. На його думку, під тиском перебувають банки - через відмови менеджерів великих іноземних фінансових структур від підписання листа про взаєморозуміння із НБУ. Невизначеність з даного питання підвищує інвестиційні ризики.

Однак варто зазначити, що на Українській біржі на сьогодні у "плюсі" торгується лише один емітент - ВАТ "Металургійний комбінат Азовсталь (ПФТС: AZST), акції якого піднялися на 0.8%, швидше за все завдяки новинам про отримання річного прибутку за звітний 2008-й у розмірі 1,9 млрд. грн. Водночас, на біржі ПФТС акції підприємства впали у ціні на 2.32%

Аналітики Dragon Capital все-таки сподіваються, що ситуація на ринку найближчим часом може стабілізуватися, хоч і не відкидають фіксації прибутку напередодні травневих свят.

Нагадаємо, що у п'ятницю провідні європейські та американські майданчики закрилися у "плюсі". Позитивні настрої в американських інвесторів вселила публікація звіту стрес-тесту американських банків, а також порівняно непогана звітність компанії Ford. Аналіз банків стрес-тестом засвідчив, що багато хто із цих структур відчуває себе не так вже й погано, а готівкові кошти - вище потрібних, хоча деякі банки могли б показати позитивні підсумки роботи і без підтримки держави.

Dow Jones Industrial Average зміцнився на 119,23 пункту, або на 1,5%, до 8076,29 пункту.

S&P 500 закрився зростанням на 14,31 пункту, або на 1,6%, на позначці 866,23 пункту.

Nasdaq Composite піднявся на 42,08 пункту, або на 2,5%, і закрився на позначці 1694,29 пункту.

За матеріалами: FundMarket

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь