Переключиться на мобильную версию

Соколовський назвав вартість проекту Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ

Назад к разделу Финансы
Вартість проекту Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ за умови транспортування 40 млн. т нафти щороку складе до $ 8 млрд., повідомив сьогодні, 27 квітня, уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
Вартість проекту Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ складе до $ 8 млрд.
Вартість проекту Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ складе до $ 8 млрд.
reuters

При цьому він зазначив, що це максимальна вартість проекту за умови реалізації другого і третього його черг.

Вартість проекту може бути меншою, якщо за західним кордоном України активну участь у переробці нафти візьмуть країни-споживачі, зазначив Соколовський.

У той же час, як додав уповноважений Президента, навіть за умови транспортування по нафтопроводу Одеса-Броди 3,5 млн т в рік, проект буде рентабельним.

Крім того, Соколовський нагадав, що два західноукраїнських НПЗ заявили про готовність переробляти щорічно до 5 млн т нафти з нафтопроводу Одеса-Броди.

Нагадаємо, раніше президент Польщі Лех Качиньський заявив, що політична та економічна ситуація в Україні ускладнюється, тому завершення великих міжнародних проектів, таких, як будівництво нафтопроводу Одеса-Броди, може бути відкладено.

Раніше польський лідер активно виступав за створення нафтопроводу Одеса-Броди для транспортування каспійської нафти в Польщу в обхід Росії.

Напередодні МЗС України заявив, що вважає економічно вигідним запуск нафтопроводу Одеса-Броди в напрямку Бродів (аверсному напрямку).

Нагадаємо також, у листопаді на Бакинському енергетичному саміті були затверджені показники техніко-економічного обгрунтування нафтотранспортного коридору Баку-Одеса-Броди-Плоцьк. Вартість першого етапу проекту складе менше $ 1 млрд.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь