Переключиться на мобильную версию

Ставки по депозитах пробили позначку в 30%

Назад к разделу Финансы
Максимальні ставки за депозитами для підприємств переступили межу в 31% річних, повідомили Кореспондент.net у компанії Простобанк Консалтинг.
Ставки по депозитах зросли
Ставки по депозитах зросли
1plus1.ua

Як повідомляється, максимальні ставки за короткостроковими депозитами для юросіб перевищили ставки за довгостроковими депозитами та ставки за вкладами для фізосіб. Крім цього, ставки за такими депозитами зростають з небаченим темпом.

Так, за даними компанії Простобанк Консалтинг, середня ставка за так званим дохідним депозитом з виплатою відсотків у кінці строку або щомісяця без права поповнення, терміном на три місяці у гривні з початку року зросла на 2,44 процентних пункти і в середині квітня склала 16,6% річних.

При цьому максимальну ставку по такому продукту пропонує Альфа-банк (Україна), - 31,25% річних, констатують у компанії.

"Слід зазначити, що станом на кінець квітня найвищі ставки банки пропонують по універсальних депозитах з правом поповнення та часткового зняття", - вважають експерти компанії.

Вони зазначають також, що середня ставка по такому продукту становить 17,01% річних і перевищує середню ставку з усіх видів депозитів до запитання. Крім цього, за останні місяці намітилися ще дві тенденції.

З одного боку ставки на короткострокові депозити перевищили ставки на депозити строком більше півроку, з іншого боку, ставки по депозитах для юридичних осіб вперше за тривалий період перевищили ставки по депозитах для фізосіб, констатують у Простобанк Консалтинг.

Експерти пояснюють таку ситуацію бажанням банків компенсувати відтік депозитів за рахунок перебудови на роботу з малим і середнім бізнесом.

"Обережне відношення фізичних осіб до банківської системи України вимагає з боку банків активної роботи з таким сегментом клієнтів як юридичні особи, представники малого та середнього бізнесу", - пояснює Ганна Сидорова, директор департаменту корпоративного бізнесу АБ Київська Русь.

На відміну від фізичних осіб, говорить вона, поведінка яких не завжди прогнозована, корпоративні клієнти оперують коштами в безготівковій формі і направляють їх на розвиток бізнесу.

"А це дозволяє банку відпрацьовувати з ними спільні проекти та формувати стратегію розвитку", пояснює Сидорова.

Крім того, говорять експерти, юрособи сьогодні більш цікаві для банків як вкладники, так як обсяги грошових коштів та кількість здійснених банківських операцій значно більші, ніж у фізичних осіб, що дозволяє банкам швидше сформувати депозитний портфель, зменшивши при цьому операційні витрати.

А підвищені ставки по депозитах на короткі строки фахівці пояснюють небажанням юросіб робити внески на інші терміни, сказано у повідомленні Простобанк Консалтинг.

"В умовах кризи або економічної нестабільності для будь-якого підприємства або організації дорога кожна копійка. Адже бізнес залежить не стільки від вкладів, скільки від обсягу оборотів. Відповідно клієнти не готові вкладати свої гроші на тривалий термін навіть під найвищий відсоток у найнадійнішому банку", - розповідає Валерій Бражко, директор департаменту розвитку корпоративного бізнесу ВАТ Сведбанк.

При цьому він вважає, що клієнтам сьогодні набагато вигідніше відкривати короткострокові депозити, а в разі необхідності їх продовжувати.

Також, ставки по депозитах для юридичних осіб, на думку обох експертів, більше рости не будуть.

"На мою думку, у найближчому часі зростання ставок по депозитах припиниться, але коли саме і наскільки - прогнозувати складно, так як це залежить від економічних, політичних факторів і від обраних банками стратегій", - каже Сидорова.

Бражко вважає, що зараз ситуація у фінансовому секторі дещо стабілізувалася - "всі звикли до змін і виробили нові стандарти роботи".

"Відповідно ринок банківських послуг відреагував і вже в повному обсязі задіяв вироблені антикризові механізми. Тому навряд чи процентні ставки будуть значно змінюватися. На наш погляд, можливий навіть невеликий спад по короткострокових депозитах до середини літа", - додає він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь