Переключиться на мобильную версию

Ъ: Тимошенко пропонує провести податкову амністію

Назад к разделу Финансы
Кабінет міністрів відновив спробу проведення в Україні податкової амністії тіньових доходів. Як пише Ъ-Украина, уряд схвалив законопроект, що дозволяє вже у 2010 році провести легалізацію доходів із сплатою 4-8% від задекларованої суми.
Нові пропозиції від Тимошенко
Нові пропозиції від Тимошенко
tymoshenko.com.ua

У розпорядженні Ъ-Украина виявився законопроект Про особливий порядок декларування доходів, з яких не сплачені податки, збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та державних цільових фондів, що вчора, 28 квітня, був схвалений урядом.

Уряд пропонує з 1 січня 2010 року провести податкову амністію для юридичних і фізичних осіб, які отримають можливість протягом півроку в добровільному порядку задекларувати свої доходи у формі готівкових коштів у національній та іноземній валюті, цінних паперів, частки в майні компаній, рухомого і нерухомого майна.

Як пише видання, для легалізації готівкових грошей необхідно буде розмістити їх на рахунках в українських або іноземних банках. Вартість майна, за даними Ъ-Украина, визначить декларант, виходячи зі звичайних цін, сформованих на ринку на момент подання декларації.

Крім того, пише газета, легалізуючи доходи, громадяни будуть звільнені від необхідності розкривати джерела надходження грошей і майна. Ця інформація буде визнана конфіденційною, а декларант не буде залучатися до відповідальності за ст. 207, 208 і 212 Кримінального кодексу (ухилення від повернення валютної виручки, незаконне використання за межами України валютних рахунків і ухилення від сплати податків).

Для отримання державного свідоцтва про легалізацію задекларованих доходів резидентам необхідно буде сплатити державне мито у розмірі 4-8% від декларованої суми. Розмір ставки залежить від терміну подачі документів у Державну податкову адміністрацію: найменша ставка буде стягуватися у перший місяць деклараційної кампанії, найбільша - в останні три.

Також цим законопроектом Кабмін має намір надати податківцям можливість застосовувати непрямі методи - зіставляти витрати і доходи платників. Якщо їхні витрати не будуть дорівнювати доходам, ДПАУ донарахують податки, повідомляє Ъ-Украина.

У Мінфіні, який є розробником законопроекту, заявили, що амністію необхідно проводити у комплексі з обов'язковою для всіх громадян подачею нульової декларації, у якій повинні бути вказані всі отримані доходи. Лише після цього можуть вводитися непрямі методи, що дозволить посилити контроль за сплатою податків, уточнило джерело Ъ-Украина. Обсяг передбачуваної суми легалізації невеликий - 60-800 млн грн.

У Верховній Раді сумніваються, що ініціатива уряду закінчиться прийняттям закону. За словами першого заступника голови парламентського комітету з питань податкової та митної політики Миколи Круглова (Партія регіонів), ніхто не ризикне повертати свій капітал в Україну, поки не захищені права громадян і сама влада не дотримується законів.

"Де гарантія того, що сьогодні громадяни задекларують свої доходи, а через рік до них не прийде податкова і не відбере всі, особливо з урахуванням того, що бюджет чимось потрібно наповнювати?" - запитав Круглов.

У зв'язку з можливістю застосування непрямих методів депутати не будуть голосувати за амністію, вважають експерти. "Навіщо щось легалізувати і платити, якщо ви нічого не повинні платити або ввести свої доходи в Україну у вигляді прямих іноземних інвестицій", - зазначає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь