Переключиться на мобильную версию

Українські порти збільшили прибуток у чотири рази

Назад к разделу Финансы
З початку року морські торгові порти України збільшили свій прибуток у чотири рази, пише видання Дело.
Українські порти збільшили прибуток
Українські порти збільшили прибуток
ki.rada.crimea.ua

Міністерство транспорту надало фінансові показники роботи морських торговельних портів України у I кварталі 2009 року, пише Дело.

Згідно з даними, сукупний чистий прибуток усіх 18 підприємств виріс у порівнянні з минулим роком у чотири рази - до 522 мільйонів гривень. Доходи збільшилися на 66% - до 1,2 мільярда гривень.

При цьому сукупний вантажообіг портів, навпаки, впав з січня по березень на 20%. У Мінтрансзв'язку пояснюють: зниження обсягів перевалки було із залишком компенсовано іншими факторами.

"Джерелом значного зростання доходів і прибутку портів стало підвищення тарифів на вантажно-розвантажувальні роботи на 44%, збільшення портових зборів, а також зборів і плат з судновласників на 58%", - заявили в міністерстві. На фінансових показниках підприємств позначилося зростання курсу долара по відношенню до гривні, так як порти встановлюють свої тарифи у валюті.

Найбільш чистий прибуток за підсумками I кварталу 2009 року показав порт Південний в Одеській області - 164 мільйони гривень.

"Зважаючи на те, що знизилися вантажопереробки товарів хімічної промисловості (через порт переправляють свою продукцію один з найбільших у країні виробників мінеральних добрив - Одеський припортовий завод - ред.), адміністрація порту активно працює по залученню інших товарів, зокрема руди. Крім цього, зросла частка імпорту товарів у загальній кількості вантажопереробки", - заявила газеті глава прес-служби порту Південний Оксана Соколова. Крім того, на цьому підприємстві збільшився транзитний вантажопотік.

Іллічівський морський торговельний порт отримав прибуток за січень-березень у розмірі 118,3 мільйони гривень. "Внаслідок проявів світової кризи (у порту - ред.) відбулися серйозні зміни структури вантажообігу. Обсяги перевалки контейнерів у I кварталі 2009 року становили всього 36% у порівнянні з обсягами I кварталу 2008 р. А частка навалу виросла на 31%", - повідомили у порту. Одеський морський торговельний порт заробив 112,6 мільйонів гривень. "Через нас стало проходити менше контейнерів, але збільшилися обсяги перевалки зернових", - заявили в одеському порту.

Миколаївський морський торговельний порт у січні-березні зменшив перевалку вантажів на 9,7%. При цьому підприємство збільшило прибуток у три рази (він склав 15,9 мільйонів гривень). "Чистий прибуток на 21% перевищує план", - заявили у порту. Росту фінансових показників сприяло збільшення потоку транзитних вантажів. У загальному вантажообігу порту вони склали близько 50% - 969,3 тисячі тонн, зазначає Дело.

Дело пише, що у Ренійському порту Одеської області скаржаться на падіння обсягів перевалки продукції гірничо-металургійного комплексу. У минулому році вона становила 60% усього вантажообігу порту. "Крім цього, впали обсяги хімічної галузі, зате більш ніж у 10 разів зросла перевалка зерна, в основному з Румунії", - повідомив перший заступник начальника Ренійського порту Анатолій Махов.

Нагадаємо, за даними міністра транспорту Йосипа Вінського, переробка вантажів у морських торговельних портах у березні порівняно з січнем зросла на 12% - до 8,972 млн тонн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь