Переключиться на мобильную версию

Росія готова дати грошей Україні на закупівлю транзитного газу

Назад к разделу Финансы
Росія готова взяти участь у співфінансуванні закупівель обсягів газу, необхідних для забезпечення транзиту через газотранспортну систему України далі в Європу, заявив у четвер віце-прем'єр РФ Ігор Сечін.

"Коли ми говоримо, що є проблема, ми пропонуємо і рішення, ми навіть згодні на співфінансування", - сказав він.

"Але попереджаємо, що є технологічні особливості функціонування газотранспортної системи, і хотіли б, щоб європейські споживачі про це знали", - підкреслив віце-прем'єр.

Він зазначив, що мова йде "про відповідальність сторін, які беруть участь у врегулюванні питань транзиту".

Сечін також заявив, що Україні необхідно закупити 19,5 мільярдів кубометрів газу для забезпечення роботи газотранспортної системи та поставок газу в ЄС.

Він попередив європейських колег, що "якщо це не буде зроблено, то трагедія, яку ми пережили у січні, отримає катастрофічний розвиток".

"Це буде пов'язано з тим, що в січні в українській системі були необхідні резерви, закачані у ПГС (підземні газові сховища), які дозволяли частково замістити недопоставлені обсяги, а зараз цих обсягів немає, у силу обставин, що відбулися у січні", - зазначив він.

При цьому, за словами російського віце-прем'єра, це не єдиний ризик, загрозливий транзиту. "Ми хочемо звернути вашу увагу, що навіть якщо сьогодні, завтра, найближчим часом буде знайдено рішення щодо фінансування, завантаження і знаходження цих обсягів газу, то у ГТС України є свої обмеження, пов'язані з потужністю", - заявив Сечін.

"Чи зможе (українська - ред.) ГТС поза графіком постачання європейським споживачам забезпечити закачування у ПГС - це велике питання", - зазначив він.

"Я хочу, щоб ми розуміли існування ризиків, які продовжують впливати на ситуацію з транзитом газу", - додав віце-прем'єр. Він закликав "не заспокоюватися, незважаючи на те, що зараз перебоїв у поставках немає".

Як повідомлялося, вчора Україна і Росія домовилися про закачування в українські підземні сховища 800 млн. кубометрів газу за рахунок оплати його транзиту по території України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь