Переключиться на мобильную версию

Ринки: Покупці не втрачають активності

Назад к разделу Финансы
У четвер, 30 квітня, по ситуації на 13:00, серед компаній, по цінних паперах яких на ПФТС та Українській біржі пройшли угоди, зафіксовано висхідне рух, повідомляє FundMarket.
Ринки: Покупці не втрачають активності
Ринки: Покупці не втрачають активності
reuters

Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) знизився на 0,03%, досягши рівня в 24,39 пункту. Індекс українських акцій, що розраховується Української біржею виріс на 1,23%, до 793,87 пунктів, індекс ПФТС, за розрахунками ГК ТАСК, піднявся на 2,11% до 334,31 пункту.

Позитивний зовнішній новинний фон сприяє значному приросту на українських платформах. У той же час, до середини дня ринок почав трохи розвертатися, стали з'являтися мінусові угоди.

На біржі ПФТС укладено 84 угоди на 161 млн грн (основний внесок від двох технічних угод по Турбоатому Укрнафти на 54 і 94 млн грн відповідно), у той час як на УБ укладено 85 угод на суму 1.9 млн грн.

Серед позитивних новин варто виділити повідомлення про те, що МВФ на засіданні 13 травня буде вирішувати долю другого траншу для України, і, що ще більш позитивно, відмови вже ніхто не передбачає. Отримання другого траншу, стабілізація на валютному ринку, зупинка падіння економіки є позитивом для ринку.

Разом з тим, на думку генерального директора КУА Інеко Інвест Олега Моркви, ситуація в українській економіці поглиблюється. Це відбувається частково через те, що, з об'єктивних і суб'єктивних причин, профільні державні інституції воліють не вирішувати накопичені проблеми системного характеру, відкладаючи проведення серйозних реформ або до закінчення проведення чергових президентських виборів, або взагалі - на посткрізісний період.

На біржах, однак, переважають купівельні настрої. Найбільший прорости на ПФТС мають акції наступних емітентів: ВАТ Турбоатом (ПФТС: TATM) (25%), ВАТ Холдингова компанія Луганськтепловоз (ПФТС: LTPL) (11,11%), Укрнафта (ПФТС: UNAF) (3.68%). Причому, перші два емітента настільки сильно виросли завдяки технічним операціях.

Лідерами торгів до середини дня на УБ стали ВАТ Райффайзен Банк Аваль (ПФТС: BAVL) (+5,14%), ВАТ Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (ПФТС: PGOK) (+2,6%), ВАТ Єнакіївський металургійний завод (ПФТС : ENMZ) (+2,3%).

Серед акцій, які торгуються в мінусі, на біржі ПФТС слід зазначити АвтоКрАЗ (ПФТС: KRAZ) (-54.55%), Донбасенерго (ПФТС: DOEN) (-18.97%), Київенерго (ПФТС: KIEN) (-3.61%), Дніпропетровський трубний завод (ПФТС : DTRZ) (-11.11%).

У той же час, на УБ втратили в ціні тільки два емітента: ВАТ Алчевський металургійний комбінат (ПФТС: ALMK) (-1,23%), що торгується на ПФТС в плюсі на рівні 5.59%, і ВАТ Стаханівський вагонобудівний завод (ПФТС: SVGZ ) (-2,02%), на ПФТС цей емітент торгується з приростом в 1,65%.

"Сьогоднішній передсвятковий день є досить насиченим новинним потоком з західних ринком", - відзначає аналітик ІГ ТАСК Іванішін В'ячеслав. Експерт вважає, що інвестори будуть очікувати сьогодні опублікування квартальної звітності General Motors і блоку макроекономічної статистики у США.

Учора американські ринки сприйняли макростатистику дуже позитивно, що дозволило ринкам закритися в плюсі. Так, дані про зниження ВВП США в першому кварталі на 6,1% свідчать про те, що падіння економіки призупиняється (попередній показник був 6,3%). Разом з тим, експерти та аналітики все-таки очікували кращих результатів.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь