Переключиться на мобильную версию

Ъ: Польща першою в Європі отримала лупаковий газ

Назад к разделу Финансы
Польща першою в Європі видобула лупаковий газ, запаси якого в країні оцінюються на рівні 5 трлн кубометрів, пише Коммерсант-Україна в статті Сланцевый газ просочился в ЕС.
Польща вже видала понад 100 ліцензій на розвідку нетрадиційних родовищ
Польща вже видала понад 100 ліцензій на розвідку нетрадиційних родовищ
АР
Свердловину влада називає "дуже перспективною", але оператор родовища - 3Legs Resources - поки не може сказати, чи буде вона комерційною. Якщо видобуток лупакового газу в країні виявиться рентабельним, Варшава має намір переглянути газові контракти з Росією. Подібні заяви раніше робила і Україна.

У п'ятницю міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк повідомив, що в країні був вперше здобутий газ зі сланцевих родовищ. Свердловина знаходиться в місцевості Лебень у межах концесії Лемборк (Поморське воєводство). "Ми вважаємо, що наша минулорічна вертикальна свердловина і горизонтальна свердловина цього року дають перший потік сланцевого газу на поверхню в Європейському регіоні", - повідомили виданню в компанії-операторі проекту - британської 3Legs Resources. Її партнером у басейні Балтійського моря виступає американська ConocoPhillips, яка фінансує роботу 3Legs з розвідки і видобутку в обмін на право на 70% видобутого газу.

На думку Вальдемара Павляка, свердловина "дуже перспективна", але запаси газу поки невідомі. "Йдуть роботи, які дозволять оцінити обсяги потенційного видобутку. Згідно з першими прогнозами, свердловина може бути дуже ефективною", - пояснив пан Павляк. При цьому влада країни наприкінці липня вже заявляли, що якщо родовища лупакового газу визнають придатними для видобутку, то Варшава може переглянути умови імпорту газу з Росії.

Польща має у своєму розпорядженні найбільші в Європі запаси сланцевого газу. Польща вже видала понад 100 ліцензій на розвідку нетрадиційних родовищ. До 2030 року Польща може видобувати 10-30 млрд кубометрів нетрадиційного газу, вважають в Wood Mackenzie. Сама країна споживає близько 14 млрд кубометрів газу на рік, закуповуючи 11,5 млрд у Газпрома.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь