Переключиться на мобильную версию

Центробанк Білорусії підвищує ставку рефінансування до 30%

Назад к разделу Финансы
Національний банк Білорусі підвищить з 14 вересня ставку рефінансування до 30% з 27%, повідомив Нацбанк.
Білоруська влада має намір з 14 вересня відпустити рубль у вільне плавання
Білоруська влада має намір з 14 вересня відпустити рубль у вільне плавання
АР
Попередній раз ставка була підвищена на 5,0 процентних пунктів 1 вересня.

"Цей захід вводиться напередодні відкриття додаткової сесії торгів на Білоруській валютно-фондовій біржі і є важливим елементом загальноекономічної політики, спрямованої на стабілізацію ситуації на валютному ринку та фінансове оздоровлення економіки в цілому", - говориться в повідомленні Нацбанку.

Білоруська влада має намір з 14 вересня відпустити рубль у вільне плавання на спеціальній додатковій біржовій сесії, зберігши пільговий курс для продажу валюти на оплату медикаментів та енергоносіїв.

Валютна криза, яку Білорусь переживає з середини березня, і девальвація білоруського рубля призвели до зростання інфляції в країні. Протягом восьми місяців вона перевищила 50%.

Білорусь, у червні отримавши $ 800 мільйонів першого траншу кредиту контрольованого Росією Антикризового фонду ЄврАзЕС, попросила грошей також у Міжнародного валютного фонду. У відповідь фонд рекомендував Мінську відпустити курс рубля, заморозити зарплату і підвищити процентні ставки щонайменше до рівня інфляції.

5 вересня Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service заявило, що воно очікує девальвації білоруського рубля до долара на 30-50% після часткової лібералізації курсу, анонсованої в кінці серпня урядом.

Нагадаємо, 30 серпня Олександр Лукашенко заявив, що з середини вересня Білорусь відпустить курс національної валюти, і доручив з жовтня ввести механізм продажу валюти населенню за паспортом.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь