Переключиться на мобильную версию

Меркель - не указ: голова Єврокомісії готовий випускати єдині для всієї єврозони боргові папери

Назад к разделу Финансы
Незважаючи на недавні заяви канцлера ФРН Ангели Меркель про те, що єдині для всієї єврозони облігації не вирішать фінансових проблем валютного союзу, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу пообіцяв незабаром представити пропозиції з випуску таких боргови.
Баррозу хоче об'єднати борги єврозони
Баррозу хоче об'єднати борги єврозони
АР

Сьогодні, 14 вересня, він відкрито заявив про такий намір, додавши при цьому, що випуск єдиних облігацій не покладе край кризі.

"Я хочу підтвердити, що Комісія незабаром представить варіанти пропозицій для впровадження євробондів. Деякі з них можуть бути здійснені в рамках нинішньої угоди, інші потребуватимуть зміни угоди. Але ми повинні бути чесними: це не принесе негайного вирішення всіх проблем, з якими ми зіткнулися, і це буде елементом комплексного наближення до подальшої економічної і політичної інтеграції", - сказав Баррозу, виступаючи в Європарламенті.

Глава ЄК наголосив на необхідності більш глибокої інтеграції єврозони і сказав, що фінансові ринки тільки тоді повірять, що єврозона може впоратися з борговою кризою, коли вона покаже, що в змозі виконати свої зобов'язання.

Але ми повинні бути чесними: це не принесе негайного вирішення всіх проблем, з
якими ми зіткнулися, і це буде елементом комплексного наближення до подальшої
економічної і політичної інтеграції"- Баррозу

Як відомо, ряд країн зони євро давно закликають валютний союз випустити єдині єврооблігації, щоб допомогти периферійним країнам блоку, що переживають боргову кризу, залучати кошти за низькими відсотковими ставками.

До останнього часу цьому активно чинила опір канцлер Німеччини. Ангела Меркель неодноразово заявляла, що єдині облігації призведуть до об'єднання проблем, а не до одужання економіки.

"Євробонди - абсолютно хибна відповідь на нинішню кризу. Вони приведуть нас до союзу боргів, а не до союзу стабільності", - сказала Меркель 21 серпня в ефірі телеканалу ZDF.

За тиждень до цього в Єлисейському палаці пройшли переговори Ангели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі з приводу можливих заходів боротьби з фінансово-економічною кризою в Європі. Політики виступили з пропозицією створити економічний уряд єврозони. Новий орган повинен об'єднати 17 країн. До нього увійдуть глави держав і урядів, а посаду голови займе президент ЄС Херман ван Ромпей. Передбачається, що економічний уряд буде збиратися двічі на рік.

Саркозі також заявив про те, що Париж і Берлін запропонують державам єврозони до літа 2012 року законодавчо закріпити заходи щодо скорочення бюджетного дефіциту і контролю над ним.

***

Передбачається, що єврооблігації зроблять запозичення для таких країн, як Італія та Іспанія, більш дешевими, адже вони будуть гарантовані всієї єврозоною. Але для Німеччини, економіка якої вважається найбільш стійкою в зоні євро, це невигідно, тому що ставки прибутковості облігацій для неї підвищаться.

Опоненти ідеї єдиних єврооблігацій відзначають, що це не тільки позначиться на бюджеті Німеччині, але і позбавить кризові країни стимулу проводити політику жорсткої економії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь