Переключиться на мобильную версию

У Лондоні затримали чоловіка, підозрюваного в заподіянні банку UBS збитку у $ 2 млрд

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 15 вересня, в Лондоні був затриманий 31-річний чоловік, якого поліція підозрює у несанкціонованих біржових операціях, які завдали швейцарському банку UBS збитку в $ 2 млрд.

За даними Reuters, затриманого звуть Квеку Адоболі. На його сторінці в соцмережі LinkedIn повідомляється, що він працює в лондонському офісі UBS. Офіційно ім'я затриманого і його посада поки не називалися.

Між тим, в листі, адресованому 65 тисячам співробітників UBS по всьому світу, банк повідомив, що робота несумлінного трейдера може призвести до збитків у третьому кварталі.

В UBS сьогодні повідомили, що ведуть розслідування, щоб точніше встановити суму збитку, завданого банку діями трейдера. Попередня оцінка - $ 2 млрд. Акції банку після повідомлення UBS впали на 8%.

Нагадаємо, другий квартал банк завершив з прибутком у 874 млн євро.

 ***

Найвідоміший подібний скандал у світовій банківській історії стався кілька років тому в найбільшому банку Франції Societe Generale. Створена в 1864 році фінансова організація зазнала збитків на 4,9 млрд євро (7,2 млрд доларів за курсом січня 2008 року, коли відбувся скандал) в результаті незаконних операцій з ф'ючерсами на індекси європейського ринку акцій, укладених її штатним трейдером Жерома Керв’єлем.

Збитки розкрилися в січні 2008 року. Керв’єль відкривав позиції на загальну суму 50 млрд євро протягом 2007 року, з'ясували слідчі. Societe Generale зазнав збитків на 4,9 млрд євро, коли спішно закрив ці позиції (тобто продав ф'ючерси), дізнавшись про дії трейдера. Банк звинуватив Керв’єля в шахрайстві і підробленні документів.

У жовтні 2010 року Керв’єль був засуджений судом до п'яти років позбавлення волі (з двома умовними, які він відсидів під час слідства), довічної заборони на роботу у фінансових компаніях і виплату 5 млрд євро на користь Societe Generale. Адвокат трейдера заявив про намір подати апеляцію на вердикт, який він назвав безпрецедентним.

Захист Керв’єля також подав до суду на Societe Generale, оскільки банк нібито двічі порушив трудове законодавство, звільнивши трейдера.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь