Переключиться на мобильную версию

Ъ: Янукович їде до Москви обговорити ціни на газ і Митний союз

Назад к разделу Финансы
Наступного тижня Москву відвідає президент Віктор Янукович. Візит раніше не планувався і зараз готується сторонами в режимі цейтноту і секретності, пише КоммерсантЪ-Украина в статті
Зустріч президентів готується Москвою і Києвом в авральному порядку
Зустріч президентів готується Москвою і Києвом в авральному порядку
president.gov.ua

На порядку денному майбутньої зустрічі Януковича з російським колегою Дмитром Медведєвим найбільш гострі питання двосторонніх відносин - ціна на газ та інтеграція України до Митного союзу. Джерела Коммерсанта не виключають, що з першого питання Росія може піти на певні поступки. У всякому разі зустріч має продемонструвати, наскільки Москва і Київ готові до примирення.

Видання зауважує, що зустріч президентів готується Москвою і Києвом в авральному порядку і з дотриманням суворої конфіденційності. У всякому разі про неї, схоже, нічого не знають навіть у посольстві України в РФ. Там на запит видання повідомили, що інформацією про найближчі контакти керівників двох країн не володіють. Водночас джерело Коммерсанта в адміністрації президента України підтвердило поїздку Віктора Януковича до Москви, зазначивши, що "зустрічатися - це завжди позитив".

Як пише видання, пройде вона не на найбільш сприятливому тлі. Останнім часом лідери двох країн зробили ряд різких заяв на адресу один одного. Медведєв звинуватив українського колегу в "утриманстві", а Віктор Янукович у відповідь заявив, що умови в газовому договорі виписані "начебто для ворога", і попросив Дмитра Медведєва не вішати ярликів, оскільки Україна "не бідний родич".

Але навіть після такого обміну люб'язностями сторони висловили зацікавленість у якнайшвидшій зустрічі у верхах. "Якщо є проблеми, треба зустрічатися і їх обговорювати. Потрібно знаходити розв'язки з ключових проблем. З Януковичем ми будемо говорити передусім про газ", - окреслив газеті порядок денний майбутньої зустрічі високопоставлений російський дипломат. За словами співрозмовника Коммерсанта, Росія може навіть зробити поступку - "відсотків на 30%". Щоправда, чи означає це, що Москва розглядає можливість надання Києву саме такої знижки від нинішньої ціни на російський газ (зараз Україна купує його за ціною у $ 355 за тисячу кубометрів), він не уточнив.

Крім газової теми, президенти РФ і України, за даними Коммерсанта, обговорять і питання інтеграції, а саме перспективи членства Києва в Митному союзі. Настрій Москви на майбутні переговори співрозмовник видання охарактеризував як позитивний.

Втім, будь-які форми інтеграції Києва до Митного союзу, крім повного приєднання, співрозмовник Коммерсанта відкинув. "Формула 3 +1 для нас неприйнятна", - зазначив він.

Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь