Переключиться на мобильную версию

Корреспондент: В Україні вперше за кілька років почали зростати зарплати в корпоративному секторі

Назад к разделу Финансы
Вперше за кілька років зарплати в корпоративному секторі України почали зростати. Ще не у всіх, а тільки у найпотрібніших співробітників, пише тижневик Корреспондент у свіжому номері.
Корреспондент: Українські айтішники активно працюють на аутсорс для західних корпорацій
Корреспондент: Українські айтішники активно працюють на аутсорс для західних корпорацій
АР

Видання констатує, що після кількох років масового скорочення штатів, урізання зарплат і скасування бонусів перед безробітними українцями замаячило світло в кінці тунелю.

Так, за словами Олени Грищук, директора рекрутингової компанії Форсаж, оговтавшись від кризи, компанії розморожують свої проекти і починають активно поповнювати кадрові резерви.

Першими в країні про набір нової офісної армії заявили IT-компанії, фармакологічні корпорації та виробники продуктів харчування, пише видання, і уточнює, що їх рекрутери вже оголосили полювання на тих, хто першим втратив роботу під час кризи, - найманих управлінців. Топ-менеджери різних напрямків - зараз справжні господарі ситуації, зазначає видання.

Згідно з результатами дослідження, яке Корреспондент провів разом з міжнародною консалтинговою компанією Hay Group, топ-менеджери залишаються найбільш оплачуваною категорією офісних співробітників.

Сьогодні щоб заманити професійного топа, говорить Грищук, роботодавці знову готові неабияк витратитися і повернути згорнуті в кризу зарплати, бонуси і соцпакети.

Водночас поряд з менеджерами вищої ланки компанії активно полюють за досвідченими програмістами. Зарплата фахівця IT-сектору зростає в геометричній прогресії і, за даними рекрутингового порталу Head Hunter, в 2011 році поступається тільки платні топ-менеджерів.

"Українські айтішники, як правило, активно працюють на аутсорс для західних корпорацій, тому заробляють дуже добре", - зазначає Сергій Дідковський, керівник відділу маркетингу порталу.

Разом з комп'ютерними геніями компанії кличуть повернутися в корпоративне лоно маркетологів, рекламістів та продавців-консультантів, які стали першими жертвами кризових скорочень. За даними Head Hunter, фахівців цього профілю вже зараз набагато менше, ніж вакантних місць, хоча ще півроку тому кількість безробітних маркетологів була більшою, ніж було потрібно роботодавцям.

Всього ж, як підрахували на рекрутинговому порталі superjob.ua, за перше півріччя цього року вакансій стало більш ніж удвічі більше порівняно з шістьма місяцями минулого року.

"У найближчому майбутньому на ринку праці позитивна динаміка збережеться і можливий дефіцит кваліфікованих кадрів. А значить, зарплати будуть тільки зростати", - підсумовує Герман Овчаренко, керівник порталу.

Тим часом, пише Корреспондент, рекрутери впевнені, що на свій докризовий рівень платня повернеться не раніше 2015 року. Втім,  порівняно з країнами Західної Європи та Азії, де компанія Hay group також проводила дослідження, Україна розвивається досить в специфічних умовах.

Як потепління у світовій та українській економіці вплинуло на ринок праці, а також чому компанії повернулися до боротьби за колись вигнаних майстрів маркетингу, читайте в № 36 журналу Корреспондент від 16 вересня 2011 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь