Переключиться на мобильную версию

Оголошено переможця конкурсу на розробку ТЕО будівництва LNG-терміналу на березі Чорного моря

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 16 вересня, стало відомо ім'я переможця конкурсу на розробку ТЕО терміналу з прийому скрапленого газу на березі Чорного моря.
За попередніми оцінками, будівництво терміналу обійдеться в $ 0,75-1 млрд
За попередніми оцінками, будівництво терміналу обійдеться в $ 0,75-1 млрд
АР

Зокрема, конкурс на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) регазифікаційного терміналу з прийому скрапленого природного газу (LNG-терміналу) виграла компанія Socoin (Іспанія).

"Сьогодні підписанням протоколу завершилася процедура конкурсних торгів ... Ми сьогодні оголошуємо, що переможцем тендеру стала компанія Socoin Ingenieria y Construccion Industrial", - сказав він.

Чиновник наголосив, що до тендеру було виявлено величезний інтерес як з боку інжинірингових компаній, так і з боку найбільших енергетичних компаній світу.

У другому етапі конкурсу на розробку ТЕО також брали участь компанії Ramboll Oil & Gas (Данія), Foster Wheeler Iberia, Socoin, Sener (всі три Іспанія) і Technique Italy (Італія).

Як повідомлялося, на першому етапі конкурсу зі складу учасників вибули компанії Zagope (Португалія), Ambetech (США), Sweco (Фінляндія) та українська "дочка" PricewaterhouseCoopers. За словами Каськіва, ці компанії не пройшли у другий етап через неналежну підготовку тендерної документації.

У ході спільної з Януковичем прес-конференції в Баку 28 квітня Алієв заявив, що Азербайджан прагне розширити географію поставок скрапленого газу. Ще раніше країни підписали меморандум про співробітництво в організації поставок скрапленого газу.

Будівництво СПГ-терміналу обсягом 10 млрд куб. м на чорноморському узбережжі України планується завершити в 2014 році. Роботи координує держпідприємство Національний проект LNG-термінал.

Розробка ТЕО терміналу повинна бути завершена влітку 2011 року. Остаточна вартість будівництва СПГ-терміналу стане відомою тільки після розробки ТЕО.

Водночас, за попередніми оцінками, будівництво самого терміналу обійдеться в $ 0,75-1 млрд, облаштування інфраструктури - в $ 170-360 млн, врізка в газотранспортну систему (ГТС) - $ 100-460 млн. Вартість облаштування інфраструктури і врізки в ГТС буде сильно залежати від вибору конкретного майданчика.

Раніше повідомлялося, що в березні цього року підприємствами ДК Укргазвидобування заброньовано 19,4 тис т. скрапленого газу, що на 2,2 тис т (13%) більше, ніж у березні 2010 року.

Нагадаємо, що раніше Азербайджан заявив, що готовий щорічно поставляти в Україну 5 млрд куб. м газу для споруджуваного в Одесі терміналу з прийому скрапленого газу (СПГ-терміналу).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь