Переключиться на мобильную версию

Янукович підготував законопроект про декриміналізацію економічних злочинів

Назад к разделу Финансы
Президент Віктор Янукович має намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект про декриміналізацію економічних злочинів на наступному робочому тижні (до 23 вересня).
Янукович підготував законопроект про декриміналізацію економічних злочинів
Корреспонеднт.net

Про це сьогодні, 16 вересня, заявив радник Президента, керівник головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов.

"Учора (15 вересня, - ред.) Президент України провів завершальну нараду з питань гуманізації законодавства та декриміналізації економічних злочинів. Наступного тижня планується внесення до Верховної Ради законопроекту про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України", - сказав Портнов.

Він зазначив, що цей законопроект передбачає скасування покарання у вигляді позбавлення волі за економічні злочини.

"У разі його прийняття за цю категорію злочинів суд зможе присудити лише фінансове покарання у вигляді штрафу", - наголосив чиновник.

При цьому, за його словами, законопроект передбачає, що якщо засуджений відмовиться сплатити виписаний судом штраф, то буде можливе застосування до цієї особи покарання у вигляді позбавлення волі.

"Розроблений законопроект передбачає ліквідацію кримінальної відповідальності за 18 статтями Кримінального кодексу, які передбачають покарання за економічні злочини", - поінформував Портнов.

Він зазначив, що законопроект передбачає ліквідацію кримінальної відповідальності за контрабанду товарів.

"Кримінальний кодекс передбачатиме кримінальну відповідальність за контрабанду радіоактивних речовин, боєприпасів, наркотичних, психотропних речовин, але будь-яка контрабанда товарів переноситься до Кодексу про адміністративні правопорушення", - сказав він.

Портнов наголосив, що відповідальність за контрабанду товарів буде передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення, зокрема відповідна стаття передбачатиме ліквідацію контрабандного товару і штраф у розмірі 100% від вартості товару.

"Ті особи, які перебувають у в'язниці за економічні злочини, після прийняття законопроекту будуть звільнені після того, як вони виплатять штраф, проте судимість з них не знімається", - зауважив юрист.

Радник Президента зазначив, що також буде декриміналізована стаття 365 Кримінального кодексу в частині перевищення влади та службових повноважень господарюючими суб'єктами.

"У той же час кримінальна відповідальність за вказаною статтею в частині перевищення службових повноважень посадовою особою державного органу законопроектом не скасовується", - зазначив Портнов.

Він додав, що цей законопроект повинен бути розглянутий і прийнятий у стислі терміни, оскільки його положення спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Нагадаємо, в червні Янукович заявив, що вважає за доцільне декриміналізувати окремі злочини у сфері економіки.

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко виступає за пом'якшення кримінальної відповідальності за незначні економічні злочини.

На його думку, Україна повинна наслідувати світову тенденцію скорочення в законодавстві кількості злочинів, за скоєння яких передбачено позбавлення волі громадян, зокрема вивчити досвід Росії, де нещодавно були внесені поправки до Кримінального кодексу, які пом'якшують відповідальність за нетяжкі злочини, зокрема економічні.

Нагадаємо, в липні Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов ініціював скасування кримінальної відповідальності за дрібні злочини, пов'язані зі збутом невеликих партій наркотиків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь