Переключиться на мобильную версию

Антикризова полеміка в Ялті: Вихід з кризи повинні шукати її винуватці

Назад к разделу Финансы
Глобальна криза стосується всіх, але приймати рішення щодо виходу з неї повинні ті країни, у яких ця криза почалася, заявив екс-міністр промисловості, енергетики і навколишнього середовища Індії Суреш Прабу під час дискусії про проблеми глобальної економі.
Заходи щодо виходу із кризи повинні приймати ті країни, які до кризи призвели - Прабу
Заходи щодо виходу із кризи повинні приймати ті країни, які до кризи призвели - Прабу
АР

"Коли ми говоримо про кризу, вона, звісно, стосується всіх. Вона діє на кожного громадянина планети. Але рішення щодо стабілізації економіки повинні приймати країни, які призвели до цієї кризи",-впевнений Прабу.

За його словами, економічна криза почалася з фінансової, яка має більш-менш чіткі причини. "Ми повинні розуміти, хто створив фінансову кризу, через які неправильні політики, як сталося, що деривативи стали складати 30-40% світового ВВП. Дуже багато людей втратили свої доходи, не маючи до кризи ніякого відношення", - сказав він.

Разом з тим, під час дискусії про проблеми глобальної економіки член ради правління Deutsche Bank AG Юрген Фітч сказав, що необхідною умовою подолання кризи у єврозоні є централізація фіскальної політики в рамках Європейського Союзу.

"Якщо ми хочемо вийти із кризи, необхідно віддати права з управління фіскальною політикою. Якщо ж країни не хочуть поступитися суверенітетом, тоді неможливо будувати нову, спільну Європу", - сказав він.

Водночас  загальноєвропейська солідарність у торгово-економічній сфері вигідна як "бідним", так і "багатим" країнам Європи. Якщо "бідні" можуть отримати допомогу в ситуації економічної кризи, то для більш розвинених економічно країн, у першу чергу, Німеччини, солідарність означає розширення можливостей у сфері експорту. Населення багатьох європейських країн недостатньо розуміє сенс інтеграції всередині ЄС. Але це не робить інтеграцію менш необхідною, додав експерт.

Пряма трансляція саміту Ялтинської європейської стратегії (YES)

Полемізуючи із Ларрі Саммерсом, Фітч підкреслив, що стимулювання попиту саме по собі не здатне вирішити всі нинішні проблеми глобальної економіки.

"Світ заліз у занадто великі борги, і нам необхідно це якось збалансувати. Ми не можемо ще і ще кидати гроші у світ. Нестачі ліквідності немає. Є недолік довіри", - зазначив він, нагадавши, що у тих же США кошти, акумульовані у фондах, не використовуються належним чином ... Ми не повинні створювати попит за всяку ціну. Нам потрібен життєстійкий, стійкий попит ", - упевнений Фітч.

Нагадаємо, що колишній головний економічний радник Президента США Барака Обами Лоуренс Саммерс заявив, що сьогоднішні проблеми американської та європейської економіки не пов'язані із природою суспільства як такого, вони пов'язані лише із порушеннями у роботі фінансової системи.

Нагадаємо, що 8-ма Ялтинська щорічна зустріч Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє, організована Ялтинською європейською стратегією (YES) у партнерстві із Фондом Віктора Пінчука, пройде із 15 по 18 вересня 2011 р. у Лівадійському палаці Ялти. Журнал Корреспондент та інтернет-видання Корреспондент.net візьмуть участь у восьмому саміті YES в якості медіа-партнерів.

Корреспондент.biz

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь