Переключиться на мобильную версию

Джерело: Янукович їде до Москви з пропозицією створити газотранспортний консорціум з РФ і ЄС

Назад к разделу Финансы
Президент України Віктор Янукович на запланованій на 24 вересня зустрічі з президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим запропонує створити тристоронній газотранспортний консорціум за участю ЄС.
Джерело про зниження ціни на газ: Україна запропонує РФ створити тристоронній газотранспортний консорціум
Джерело про зниження ціни на газ: Україна запропонує РФ створити тристоронній газотранспортний консорціум
АР
Про це агентству Інтерфакс-Україна розповіло джерело, близьке до переговорних кіл. За його словами, це дозволить знизити ціну на газ для України до $ 190-210 за 1 тис куб м.

Також співрозмовник агентства сказав, що, як передбачається, частки в консорціумі будуть розподілені рівномірно між 3 сторонами. Джерело додало, що українська пропозиція також передбачає підвищення ставки транзиту газу.

Він зазначив, що в разі згоди з такою ідеєю, вартість газу для українських споживачів може скласти близько $ 230 за 1 тис куб м.

Нагадаємо, що на четвертий квартал ціна російського газу для України прогнозується на рівні $ 400 за 1 тис куб м. Останні півтора року Україна веде переговори з Російською Федерацією з метою перегляду умов газових угод, підписаних на початку 2009 року.
 
Як повідомлялося, наступного тижня Москву відвідає президент Віктор Янукович. Візит раніше не планувався і зараз готується сторонами в режимі цейтноту і секретності.

Нагадаємо, що про намір почати судові процедури щодо розриву газової угоди з Росією заявив наприкінці серпня прем'єр-міністр України Микола Азаров. Потім ця теза була неодноразово повторена українськими керівниками.

Останнім часом Україну в особі перших осіб держави, Президента і прем'єра, неодноразово заявляла про невигідність підписаних екс-головою уряду Юлією Тимошенко в 2009 році газових контрактів з Росією. Українська влада наполягає на перегляді угод, які, на їхню думку, не відповідають ринковим реаліям.

Зі свого боку, Президент і прем'єр РФ постійно вказують на те, що контракт був прийнятий у межах міжнародного права і з вказівки глав держав, тому він повинен виконуватися.

Як Президент Віктор Янукович, так і прем'єр Микола Азаров, у відповідь на відмову російської сторони вести переговори про зниження ціни на газ, вже заявляли про те, що Україна може звернутися до суду, щоб змінити контракти.

Крім того, українська влада впроваджує план зі зниження залежності країни від російського газу, який є одним з головних енергоджерел економіки Украіни. Також ведуться переговори з міжнародними інвесторами про збільшення видобутку та розробки власних родовищ.

Між тим, питання співпраці України та Митного союзу поставлене особливо гостро, оскільки російська влада неодноразово заявляла, що вступ країни в МС дозволить Україні отримувати газ за внутрішніми цінами Росії.
 
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь