Переключиться на мобильную версию

Зовнішній борг України перевалив за $ 120 млрд

Назад к разделу Финансы
За другий квартал 2011 року валовий зовнішній борг України зріс на 2,2% - до $ 123,378 млрд.

Як повідомив Національний банк України, за півроку обсяг валового зовнішнього боргу країни збільшився на $ 6 млрд. При цьому щодо ВВП борг скоротився до 82,5% порівняно з 85% на початку року.

За оцінкою НБУ, динаміку валового обсягу зовнішніх зобов'язань України в першому півріччі 2011 року, серед іншого, визначало розміщення урядом єврооблігацій на $ 2,8 млрд (одночасно відбулося планове погашення єврооблігацій-2004 на $ 600 млн), випуск під гарантії уряду єврооблігацій інших корпорацій (на $ 0,7 млрд) і накопичення короткострокового боргу за торговельними кредитами.

"Частка боргу секторів держуправління та органів грошово-кредитного регулювання досягла 28,4%, в той же час питома вага боргу банківського сектору у валовому обсязі зовнішнього боргу продовжує скорочуватися (22,3%  порівняно з 24,0% станом на початок року )", - наголошується в повідомленні.

Згідно з повідомленням, зовнішня заборгованість банківського сектору країни за цей період скоротилася на $ 0,642 млрд. "Зовнішній борг державних банків протягом першого півріччя 2011 року зріс на $ 0,8 млрд - до $ 3,8 млрд (13,8% від боргу банківського сектору) внаслідок збільшення зобов'язань за єврооблігаціями (на $ 0,5 млрд) і довгостроковими депозитами (на $ 0,3 млрд)", - сказано в повідомленні.

За даними Нацбанку, зовнішній борг підприємств із часткою держвласності понад 50% у першому півріччі 2011 року збільшився до $ 8,2 млрд (13,5% від загального боргу інших секторів економіки) за рахунок зростання кредиторської заборгованості перед нерезидентами - на $ 0,4 млрд і зобов'язань за єврооблігаціями - на $ 0,7 млрд.

За даними НБУ, частка короткострокового боргу за перше півріччя зросла до 23,3% з 21,8%.

Основною валютою зовнішніх зобов'язань станом на 1 липня 2011 року залишається долар США (70,0%). При цьому питома вага зобов'язань у євро за перше півріччя зросла з 10,7% до 11,2%.

Зазначимо, що в запропонованому Верховній Раді бюджеті на 2012 рік уряд повідомляє, що планує наступного року взяти в борг більше, ніж цього року - більше 91 млрд грн.

Нещодавно екс-заступник голови Нацбанку України Сергій Яременко заявив, що українська економіка зараз не має своїх оборотних коштів і повністю працює на кредитному ресурсі.

"Якщо глянути на ВВП наш, який становить 1,2 трлн грн, а кредитні вкладення банків - це 800 млрд грн, - це свідчить про те, що у нас економіка, в принципі, не має своїх оборотних коштів і повністю працює на кредитному ресурсі" , - сказав він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь