Переключиться на мобильную версию

АМКУ зобов'язав КМДА навести порядок з платними медичними послугами в Києві

Назад к разделу Финансы
АМКУ зобов'язав Київську міську державну адміністрацію привести свої дії з регулювання тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними установами охорони здоров'я, у відповідність до вимог законодавства.

Про це Корреспондент.biz повідомили в Антимонопольному комітеті України.

Як встановив АМКУ, відсутність належного регулювання у сфері платної медицини з боку КМДА призвела до необґрунтованого стягнення з громадян у столиці коштів за послуги, які повинні надаватися безкоштовно, а також до завищення вартості медичних послуг.

"По-перше, КМДА не встановлює тарифи на платні медичні послуги, хоча це передбачено постановою КМУ від 25 грудня 1996 р. № 1578 Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)", - йдеться в повідомленні відомства.

При цьому тарифи затверджують комунальні установи, а Головне управління цінової політики та Головне управління охорони здоров'я лише їх узгоджують.

"По-друге, Головне управління цінової політики адміністрації фактично самоусунулося від перевірки цих тарифів і неправомірно зобов'язало комунальні установи здійснювати експертизу тарифів виключно у стороннього підприємства - ТОВ Медицина ВМ", - кажуть в АМКУ.

У повідомленні також зазначається, що статутний фонд товариства становить 40 тис. грн і складається з велосипеда, пральної машини, газової плити, електробритви тощо. У результаті цих дій комунальні установи протягом 2010 і першого півріччя 2011 року зазнали додаткових витрат на загальну суму 900 тис. грн, кажуть антимонопольники.

"Наслідком таких підходів КМДА стало те, що в перелік платних послуг входять такі, які відповідно до нормативно-правових актів повинні надаватися безкоштовно. А саме: прийоми, застосування одноразових рукавичок лікарем, послуги з накладення і зняття пов'язок, оформлення довідок та історії хвороби і т.п.", - пояснюють в АМКУ.

При цьому, додають вони, як показали результати дослідження, кількість платних медичних послуг в комунальних установах Києва варіюється від 100 до 1300.

В АМКУ також підрахували, що розміри тарифів на ці послуги перебувають в діапазоні від 5 грн до 11 тис. грн (без ПДВ).

Водночас аналіз калькуляції вартості послуг показав, що основну частину витрат становлять зарплата, премії медичного персоналу в розмірі 100-300% від окладу, а також прибуток в розмірі 30%.

"Такі дії Київської міської державної адміністрації містять ознаки порушення конкурентного законодавства", - резюмували у відомстві.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь