Переключиться на мобильную версию

В очікуванні одного з найбільших за 20 років урожаю Україна показує низькі темпи експорту зерна

Назад к разделу Финансы
Темпи експорту зерна з України поки залишаються на низькому рівні і на зовнішні ринки за першу половину вересня було відправлено близько 603.000 тонн зернових, йдеться в повідомленні аналітичної компанії ПроАгро.
Темпи експорту зерна з України у вересні залишаються низькими - аналітики
Темпи експорту зерна з України у вересні залишаються низькими - аналітики
АР

Так, за даними аналітиків, за першу половину серпня з України було експортовано близько 508.000 тонн зерна.

Як зазначає агентство Reuters, Україна, яка очікує в 2011 році другого за обсягом урожаю зерна за останні 20 років, планує подвоїти експорт до 24 мільйонів тонн в сезоні 2011/12 з 12,7 мільйона сезоном раніше.

Нагадаємо, що в серпні Україна поставила на зовнішні ринки близько 1,4 мільйона тонн зерна, а у вересні, за прогнозом міністра АПК Миколи Присяжнюка, відвантаження збільшаться до 1,5 мільйона тонн. Міністр, однак, вважає темпи експорту занадто низькими і звинувачує в цьому експортні мита.

На думку чиновників МінАПК, результатом введення мит стало зниження трейдерами закупівельних цін на зерно на внутрішньому ринку країни, скорочення продажів аграрними господарствами, що і зумовило низькі обсяги зернового експорту.

Як повідомлялося, раніше цього місяця Присяжнюк сказав, що МінАПК звернулося до уряду з пропозицією негайно скасувати мита, дія яких завершиться 1 січня 2012 року, проте  уряд не тільки відхилив цю пропозицію, але і заявив про можливість продовження мит на весь сезон 2011 / 12 років.

Раніше в НБУ заявили, що поставки зернових нового врожаю на зовнішні ринки майже зупинилися через вихід на ці ринки російських конкурентів з демпінговими цінами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь