Переключиться на мобильную версию

Ъ: Українські телеканали переходять на іноземні формати

Назад к разделу Финансы
Українські телеканали скорочують закупівлю готових програм, збільшуючи частку власного продукту, знятого за закордонним форматом. За останні півтора роки вони закупили більше форматів, ніж за попередні десять років, пише КоммерсантЪ-Украина у статті
За півтора роки українські канали закупили більше форматів, ніж за попередні десять років
За півтора роки українські канали закупили більше форматів, ніж за попередні десять років
Колаж Корреспондент.net

Як пише газета, цього вимагають глядачі - програми, зняті за кордоном, з кожним роком дивляться все гірше, а власне виробництво дозволяє каналам утримувати цільову аудиторію.

"Протягом останніх десяти років українські канали купували, в основному, готові програми, переважно з Росії. Але у 2008-2009 роках ми почали серйозно освоювати іноземні формати", - говорить генеральний директор групи 1+1 Олександр Ткаченко.

Першим закордонним форматом на українському телебаченні вважається Who wants to be a millionaire? - Програма вийшла в ефірі Студії 1+1 під назвою Перший мільйон у 2000 році. Але, як пише видання, тоді до іноземних форматів зверталися рідко - за дев'ять років було куплено в цілому 40 програм, зазначають у продакшн-компанії WeiT Media (володіє ексклюзивними правами на адаптацію в СНД форматів найбільшого світового виробника Endemol).

За даними КоммерсантЪ-Украина, справжній бум почався у 2010 році: за останні півтора роки найбільші канали придбали 47 іноземних форматів. Причому попит виявився настільки великий, що телеканали почали купувати навіть ті формати, які вже виходили в українському ефірі: Інтер влітку показав шоу Мільйонер. Гаряче крісло за форматом Who wants to be a millionaire?, А СТБ зняв Танці з зірками за форматом Dancing with stars - відповідне шоу виходило на 1+1.

Більша частина українських адаптацій - це розважальні шоу (програми на основі 81 із 87 форматів транслювалися в ефірі найбільших каналів). Як пише видання, це пояснюється популярністю даного формату: у рейтингу 25 найбільш популярних програм у 2010-2011 роках дев'ять є розважальними, зазначають у дослідницькій компанії GfK Ukraine (дослідження по аудиторії "люди у віці від 18 до 54 років").

Купівля вже готової ТВ-програми обходиться каналу у два-три рази дешевше, ніж її адаптація або виробництво у власному форматі, кажуть у телекомпаніях. Але така програма збирає набагато меншу аудиторію, а канали зацікавлені у високих рейтингах - від цього залежать обсяги продажів реклами, що дає основний прибуток, пише газета.

Найпростіший спосіб збільшення національного контенту - адаптація іноземних форматів. Вартість формату, за оцінками WeiT Media, займає близько 7% всіх витрат на виробництво продукту.

Завдяки переходу до купівлі форматів українські канали стали менш залежні від закордонних постачальників контенту, у першу чергу російських, констатує КоммерсантЪ-Украина. Уже зараз частка власного виробництва в ефірі українських каналів становить 37% (дані WeiT Media), для порівняння, у Чехії - 42%, у Польщі - 70%. Багато в чому це відбувається за рахунок адаптацій, що становлять близько 37% розважальних програм та серіалів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь