Переключиться на мобильную версию

Азаров заявив, що Київ готовий до взаємних поступок щодо газового контракту з Росією

Назад к разделу Финансы
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що Україна готова до компромісів з Росією при укладенні нового газового контракту.

"Це рішення, природно, буде компромісним. Воно якоюсь мірою не буде задовольняти ні російську, ні українську сторону, тому що треба буде поступитися, і, напевно, всі це розуміють, що поступки повинні бути взаємними", - сказав він журналістам у вівторок в Києві.

"Ми повинні отримати нормальний контракт - природно, на прийнятних для Росії умовах", - зазначив український прем'єр.

Як повідомлялося раніше, Янукович на запланованій на 24 вересня зустрічі з президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим запропонує створити тристоронній газотранспортний консорціум за участю ЄС. Це дозволить знизити ціну на газ для України до $ 190-210 за 1 тис куб м.

* * *

Зазначимо,що уряд Миколи Азарова постійно вказує на невигідність підписаних екс-прем'єром Юлією Тимошенко газових контрактів. Українська влада кілька разів порушувала питання про перегляд ціни на газ перед російським Газпромом,однак так і не змогла добитися успіху.

Раніше Президент України Віктор Януковичзаявив, що зростання ціни на газ у зв'язку з контрактом 2009року між Україною і Росією несе загрозу українській економіці.

Через це питання співпраці України та Митного союзу стоїть особливо гостро, оскільки російська влада неодноразово заявляла,що вступ країни в МС дозволить Україні отримувати газ за внутрішніми цінами Росії.

* * *

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєвим 21квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито було обнулено, як наслідок,зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Примітно,що через несподіване подорожчання нафти у зв'язку з подіями на Близькому Сході російський газ для України коштуватиме не $ 313 за 1000 куб. м, а $ 350 (у третьому кварталі), а також $400 замість $ 347 в четвертому, враховуючи знижку в $ 100 з боку Газпрому.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь