Переключиться на мобильную версию

У 2012 році Україна планує запозичити $ 11 млрд

Назад к разделу Финансы
Урядовий законопроект про державний бюджет на 2012 рік, поданий на розгляд до парламенту в кінці минулого тижня, передбачає $ 11,3 млрд нових запозичень у наступному році, що лише трохи вище планованого показника на поточний рік.

Планується здійснити зовнішні запозичення на суму $ 4,6 млрд (порівняно з $ 5,4 млрд, очікуваними в 2011 році), у тому числі за допомогою випуску єврооблігацій на суму $ 3,5 млрд. Відповідно до законопроекту, на погашення державного боргу в 2012 році повинно бути направлено $ 7,3 млрд (порівняно з $ 7,8 млрд у поточному році), при цьому 74% цієї суми становить внутрішній борг.

Погашення зовнішнього боргу складе лише $ 1,9 млрд, включаючи $ 0,9 млрд кредитів МВФ (ще $ 2,6 млрд мають бути виплачені Фонду з резервів НБУ). Згідно з оновленим графіком боргових виплат, пік платежів у розмірі $ 4,5 млрд припаде на 2013 рік, головним чином у зв'язку з настанням терміну погашення за кредитами МВФ.

Як розповіла Корреспондент.biz Олена Бєлан, головний економіст Dragon Capital, без урахування випуску ОВДП, за рахунок яких уряд має намір залучити $ 2,2 млрд ($ 1,5 млрд для рекапіталізації Нафтогазу України, $ 0,6 млрд на підтримку Аграрного фонду і $ 0, 1 млрд на рекапіталізацію державних енергетичних компаній), заплановані потреби держави в зовнішніх і внутрішніх запозиченнях в 2012 році становлять $ 9,1 млрд (-16% р / р).

Однак опублікований графік погашень зовнішньої заборгованості не включає кредит російського ВТБ Капітал на суму $ 2 млрд., який повинен бути погашений в грудні 2011 року, але, ймовірно, буде пролонгований (частково або повністю) до середини 2012 року. Виходячи з пояснювальних документів до законопроекту про держбюджет, уряд планує залучити $ 2,5 млрд за допомогою розміщення єврооблігацій до кінця 2011 року (з початку року вже було розміщено паперів на $ 2,75 млрд).

Очевидно, зазначила Олена Бєлан, уряд планував залучити кошти на ринку єврооблігацій для рефінансування, принаймні часткового, кредиту ВТБ, обслуговування якого коштує досить дорого. Однак з огляду на невизначеність ситуації на світових кредитних ринках, владі буде досить непросто залучити планований обсяг коштів і, таким чином, кредит ВТБ, ймовірно, буде повністю пролонгований до середини 2012 року.

У результаті, як прогнозує експерт, сума погашень зовнішньої заборгованості в 2012 році зросте на $ 2 млрд до $ 3,9 млрд, що, в свою чергу, викличе пропорційне збільшення потреби уряду в нових запозиченнях. Високий ризик невиконання бюджету на 2012 рік є ще одним фактором того, що потреби держави в запозиченнях у  2012 році можуть істотно перевищити план.

"Ми прогнозуємо, що фактичний дефіцит сектору держуправління і Нафтогазу в наступному році може перевищити орієнтир уряду майже на $ 4 млрд, досягнувши $ 8,5 млрд (4,5% ВВП проти планованих 2,5%). Чекаючи також пролонгації кредиту ВТБ до середини 2012 року, ми оцінюємо потребу уряду в запозиченнях на 2012 рік у розмірі $ 13 млрд, що більше на 17% р / р і на 42% перевищує поточний орієнтир", - резюмувала експерт.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь