Переключиться на мобильную версию

Рада відмовилася знизити поріг суми хабара у великих розмірах

Назад к разделу Финансы
Верховна Рада України відмовилася знизити суму, яка вважається хабаром у великих розмірах.
Депутати вирішили, що поріг великого хабара знижувати не треба
Депутати вирішили, що поріг великого хабара знижувати не треба
Фото Таїсії Стеценко / Корреспондент.net

Як повідомляє УНІАН, за ухвалення відповідного проекту закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії хабарництву проголосували тільки 104 народних депутати з 371 зареєстрованого в сесійній залі.

Згідно з чинним законодавством, хабаром в особливо великому розмірі вважається такий, що у 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Депутатам запропонували знизити цю межу до 300 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Крім того, законопроектом передбачалося збільшення термінів позбавлення волі за хабарництво в особливо великому розмірі, вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, і за хабарництво, поєднане з іншими злочинами.

За отримання хабара в особливо великому розмірі, поєднане з явно незаконним затриманням, приводом, арештом, утримуванням під вартою; притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором чи іншою уповноваженою на те законом особою; прийняття суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови законопроектом передбачалося довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також передбачалося встановити, що Закон Про застосування амністії в Україні не може застосовуватися до засуджених за одержання хабара в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, 20 вересня Оболонський суд Києва засудив екс-суддю Львівського апеляційного суду Ігоря Зварича до десяти років позбавлення волі та конфіскації всього майна за отримання хабара в особливо великих розмірах. Крім того, Зварич позбавлений права займати будь-які посади в судах і виконувати організаційно-виконавчі функції в державних установах строком на три роки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь