Переключиться на мобильную версию

ЄС заявив, що не пов'язує надання кредитів Білорусі зі звільненням політв'язнів

Назад к разделу Финансы
Питання звільнення політв'язнів у Білорусі не пов'язане з наданням допомоги країні, яка відчуває економічні труднощі, сказала глава представництва ЄС в Мінську Майра Мора.
Допомога Білорусі ніяк не пов'язана з питанням політв'язнів - ЄС
Допомога Білорусі ніяк не пов'язана з питанням політв'язнів - ЄС
АР

На тлі глибокої фінансової кризи, що почалася в країні навесні 2011 року, президент Олександр Лукашенко звільнив - але не реабілітував - значну частину ув'язнених. Троє його колишніх суперників на виборах залишаються за ґратами.

"Допомога Білорусі ніяк не пов'язана з питанням політв'язнів... Але звільнення та реабілітація всіх політичних ув'язнених - обов'язкові умови для відновлення діалогу", - додала Мора на прес-конференції в білоруській столиці.

За її словами, ЄС не отримував від білоруської влади обіцянок відпустити ув'язнених, однак сподівається на їхнє звільнення "в найближчому майбутньому", ґрунтуючись на публічних заявах Лукашенка.

Напередодні посол ЄС вручила вірчі грамоти президенту, чиє переобрання наприкінці 2010 року білоруська опозиція, Євросоюз і США не вважають чесним і прозорим.

Останній день виборів ознаменувався наймасовішою акцією протесту опозиції за останні роки, в якій брали участь до 40.000 осіб. Влада застосувала спецпідрозділи для розгону акції, 639 учасників були заарештовані.

Усього за протести було засуджено на різні терміни ув'язнення три десятки людей, у тому числі трьох екс-кандидатів у президенти, після чого США і ЄС закликали негайно звільнити всіх політв'язнів і ввели візові заборони для Лукашенка і багатьох його підлеглих.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь