Переключиться на мобильную версию

Допомога МВФ країнам, які попросили про підтримку, досягла рекордного показника

Назад к разделу Финансы
Розміри фінансових зобов'язань Міжнародного валютного фонду з допомоги, призначеної для подолання кризи, досягли рекордних рівнів.
Лагард: Розміри фінансових зобов'язань МВФ досягли рекорду
Лагард: Розміри фінансових зобов'язань МВФ досягли рекорду
АР

У річному звіті Фонду його директор-розпорядник Крістін Лагард повідомила, що непогашені кредити за Рахунком загальних ресурсів на кінець липня 2011 року становить 75,6 млрд СДР (близько $ 119 млрд за поточним курсом), порівняно з попереднім максимум 70 млрд СДР (близько $ 110 млрд), досягнутим у вересні 2003 року.

На її думку, "це демонструє значущість ролі Фонду як кредитора для його членів". Водночас директор-розпорядник вважає, що "хоча МВФ необхідно мати достатній набір інструментів фінансування, ще краще, щоб він допомагав запобігати кризам, перш ніж вони виникнуть".

Відповідно до звіту, попит на допомогу МВФ в 2011 фінансовому році (з 1 травня 2010 року по 30 квітня 2011 року) був високим, і "виділені ним ресурси продовжували збільшуватися швидкими темпами". Так, протягом року Виконавча рада затвердила 13 домовленостей про непільгове фінансування на 142,2 млрд СДР (близько $ 223 млрд.).

Більше половини цієї суми (82,5 млрд СДР) пов'язана з використанням механізму "гнучкої кредитної лінії" з Мексикою (47,3 млрд СДР), Польщею (32,9 млрд СДР) і Колумбією (2,3 млрд СДР). Серед інших домовленостей найбільші розміри допомоги були затверджені для Греції (26,4 млрд СДР, стенд-бай), Ірландії (19,5 млрд СДР, механізм розширеного кредитування) і України (10 млрд СДР, стенд-бай).

Що стосується пільгового фінансування, то загальний обсяг затвердженої за минулий рік підтримки МВФ для 17 країн з низькими доходами склав 1,1 млрд СДР.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь