Переключиться на мобильную версию

Hugo Boss попросив вибачення за співпрацю з нацистами

Назад к разделу Финансы
Німецький Дім моди Hugo Boss попросив вибачення за погане поводження з тими, кого змушували у роки Другої світової війни працювати на їх фабриці, що випускала військову форму для нацистів, повідомляє Бі-бі-сі.
Hugo Boss попросив вибачення за співпрацю з нацистами
Hugo Boss попросив вибачення за співпрацю з нацистами
АР

Вибачення прозвучало одночасно з виходом у світ нової книги про історію компанії в роки правління Гітлера, виданої на замовлення самого концерну Hugo Boss. Автор книги приходить до висновку про те, що засновник фірми Х’юго Босс, чиє минуле вже давно відоме, був відданим прихильником нацистської партії.

"Ясно, що Х’юго Фердинанд Босс вступив до лав партії не тільки через можливість отримати замовлення на пошиття військової форми, але й тому, що він був послідовником націонал-соціалізму", - пише автор видання, фахівець з економічної історії Університету Бундесверу в Мюнхені Роман Кестер. Як Кестер, так і Hugo Boss наполягають, що компанія не втручалася в процес створення книги, хоча й фінансувала її видання.

Книга, що вийшла під заголовком Hugo Boss, 1924-1945 розповідає про долю людини, яка заснувала у 1924 році текстильну фабрику в місті Метцінген (земля Баден-Вюртемберг). Одним з перших великих контрактів, які дісталися Х’юго Боссу, було замовлення на пошиття коричневих сорочок для членів щойно створеної партії нацистів. Після війни Босс до самої своєї смерті в 1948 році стверджував, що він вступив до її лав, щоб врятувати свою компанію.

"Можливо, це є правдою, однак, судячи із заяв Х’юго Фердинанда Босса, не можна сказати, що його особисті погляди розходилися з поглядами націонал-соціалістів", - вважає Кестер, слова якого наводяться на одному з німецьких веб-сайтів. "Такого, швидше за все, не було", - вважає він.

До 1938 року на фабриці вироблялася армійська форма, згодом тут стали шити і форму для підрозділів СС. Однак, схоже, що до розробки ескізів та дизайну есесівських мундирів фірма Hugo Boss відношення не мала.

З квітня 1940 року Х’юго Босс став використовувати на своїй фабриці підневільну працю, в основному жінок. Спеціально для таких робітниць недалеко від фабрики був побудований табір. Згідно зі скороченою версією праці Кестера англійською мовою, гігієна та постачання продуктами часом були дуже далекими від прийнятих норм.

Як зазначає Роман Кестер, в 1944-му, за рік до закінчення війни, Бос спробував полегшити становище робітниць. Він розпорядився розмістити у себе деяких з них, а також поліпшив їх раціон. "Ми можемо тільки повторити вже відоме: ставлення до підневільних працівників фабрики часом було дуже жорстоким і доходило до примусу. Разом з тим до них проявлялася турбота, так що дуже важко дійти однозначних висновків", - пише автор книги.

Компанія помістила на своєму сайті заяву, в якій висловила "глибоке співчуття з приводу страждань, що випали на долю тих, кому довелося працювати на фабриці Х’юго Босса за нацистів". Після війни Х’юго Босс був притягнутий до суду і оштрафований за участь у роботі нацистської організації.

На фабриці, що стала основою для нинішнього Будинку моди, як підневільна робоча сила використовувалися в ті роки 140 вихідців з Польщі та 40 з Франції.

Нагадаємо, в травні цього року онуки засновника французького автоконцерну Renault Луї Рено через суд вимагають від держави виплати компенсації за націоналізацію компанії в 1945 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь