Переключиться на мобильную версию

Зростання економіки Ірландії здивувало експертів

Назад к разделу Финансы
У другому кварталі економіка Ірландії зросла на 1,6%, що стало несподіванкою для більшості експертів, які очікували набагато скромнішого зростання.

Як повідомляє Бі-бі-сі, ВВП країни, якій недавно знадобилася багатомільярдна фінансова допомога ЄС та МВФ, зростає другий квартал поспіль, чого не було із 2006 року. Економісти очікували почути про зростання на рівні 0,25%.

Позитивними тенденціями в Ірландії є зросла інвестиційна активність та експорт. Тим не менше, споживчий попит залишається на низькому рівні.

Зазначимо, що у першому кварталі економіка Ірландії зросла на 1,9%.

Однак влітку рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг державних боргових зобов'язань Ірландії на один щабель - з Baa3 до Ba1. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу визнав це рішення необгрунтованим.

У 2009 році в Ірландії був найвищий кредитний рейтинг (Aaa) від Moody's. Однак місцева економіка стрімко втратила конкурентоспроможність через те, що луснула бульбашка на ринку нерухомості, та надмірні ризики, які брав на себе банківський сектор. У листопаді 2010 року Євросоюз та МВФ надали Ірландії кредитну програму обсягом 85 млрд євро, оскільки ринок відмовився кредитувати ірландський уряд під розумні відсотки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь