Переключиться на мобильную версию

Представник України підтвердив, що принципові питання щодо ЗВТ вирішені

Назад к разделу Финансы
Голова української делегації на переговорах щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС Валерій П'ятницький заявив, що 18-й раунд переговорів, який відкрився 19 вересня, сьогодні не закриється, а триватиме до середини жовтня.
П'ятницький обіцяє закінчити роботу зі створення ЗВТ до середини жовтня
П'ятницький обіцяє закінчити роботу зі створення ЗВТ до середини жовтня
АР

За словами П'ятницького, принципові питання вже вирішені, і щоб оформити всі домовленості на папері, потрібно кілька тижнів. "Було зроблено все для того, включаючи зустріч першого віце-прем'єра Андрія Клюєва з європейським комісаром з питань торгівлі Карлом де Гухтом, щоб вирішити всі концептуальні питання, плюс вирішити більшість технічних питань", - сказав він.

П'ятницький додав, що зараз йде заключна робота. "Зараз ми ведемо рахунок на дні. Протягом наступних двох тижнів ми практично підійдемо до оформлення цих питань на папері, і на цьому буде поставлена ​​крапка. У грудні буде саміт Україна - ЄС, і щоб під час саміту було заявлено, що все завершено, і європейській стороні, і нам потрібно кілька тижнів, щоб все завершити. Для цієї роботи потрібен час до середини жовтня", - сказав голова переговорної делегації.

Узгоджені практично всі деталі, і зараз ми подивимося на текст з точки зору
того, щоб не були пропущені коми, і не було граматичних помилок"- П'ятницький

П'ятницький уточнив, що станом на сьогодні закриті питання тарифів, захисту прав інтелектуальної власності та географічних назв, питання санітарного та фітосанітарного регулювання, конкуренції, тарифні квоти для сільськогосподарської продукції.

"Ці питання досить довго були каменем спотикання. Зараз вони вирішені не тільки концептуально, а й технічно. Узгоджено практично всі деталі, і зараз ми подивимося на текст з точки зору того, щоб не були пропущені коми, і не було граматичних помилок", - пояснив він суть роботи.

При цьому залишилися питання, які "принципово узгоджені на рівні нашого і європейського керівництва, і над якими ми зараз працюємо, щоб оформити в конкретні тексти розділів". Такими питаннями П'ятницький назвав імпорт автомобілів, експортні мита, енергетичне співробітництво, і питання послуг.

Раніше Deutsche Welle повідомляла, що 23 вересня в Брюсселі має завершитися останній раунд переговорів про створення зони вільної торгівлі, а останні найбільш принципові політичні питання повинні бути з'ясовані в ході візиту президента Віктора Януковича у європейську столицю 20 жовтня.

При цьому аналітик генерального директорату зовнішньої політики Європарламенту Іна Кірш ван де Ватер розповіла, які зміни чекають українську економіку після вступу договору в силу. Вона вважає, що процеси в Україні будуть схожі на ті, які відбувалися свого часу в колишній НДР і країнах Східної Європи, які вступали в ЄС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь