Переключиться на мобильную версию

Росія і Швейцарія домовилися про передачу даних про рахунки росіян у швейцарських банках

Назад к разделу Финансы
Росія і Швейцарія підписали протокол про внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування, у тому числі що стосуються передачі певної інформації про рахунки російських громадян у швейцарських банках.

Документ підписали у Вашингтоні віце-прем’єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін і голова Федерального департаменту фінансів Евелін Відмер-Шлумпф.

Сама угода про уникнення подвійного оподаткування була підписана в Москві 15 листопада 1995 року, при цьому в ньому не містилося пункту про обмін інформацією між країнами з податкових питань.

"Угода доповнюється по цілому ряду позицій, насамперед, визначається порядок запитів податкових служб щодо необхідної інформації про ухилення від податків", – сказав Кудрін на церемонії підписання.

Раніше міністр повідомив, що за запитами планується отримувати інформацію щодо рахунків громадян, які ухиляються від оподаткування, якщо в РФ будуть ініційовані процедури з пошуку ухилення або відмивання.

Міністр пояснив, що за наявності ознак того, що той чи інший платник податків здійснює якесь протиправне діяння, у Росії буде можливість отримувати інформацію про його рахунки у банках Швейцарії.

Росія і Швейцарія також підписали меморандум про взаєморозуміння та консультації в галузі фінансів.

Раніше повідомлялося, що Росія має намір отримати доступ до даних про гроші росіян в швейцарських банках, у зв’язку з чим планує підписати спеціальну угоду зі Швейцарією.

Зазначимо, що минулого року парламент Швейцарії дозволив банку UBS передати податковим органам США дані про рахунки 4.450клієнтів, яким він допомагав ухилятися від сплати податків. Тоді це спровокувало масову втечу капіталу багатіїв з UBS.

У серпні журнал Кореспондент писав, що Швейцарія поступово втрачає імідж тихої гавані для грошей диктаторів, пострадянських чиновників і ухильників від податків з усього світу.

Видання зазначало, що 10 серпня Берлін і Берн уклали угоду, згідно з якою Швейцарія стане перераховувати в скарбницю Німеччини близько чверті прибутку, заробленої німецькими вкладниками на дивідендах від їхніх вкладів у її знамениті фінансові інститути.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь