Переключиться на мобильную версию

Ъ: Росія відмовилася від ідеї втягнути Україну в Митний союз

Назад к разделу Финансы
У відносинах Москви і Києва, що загострилися, настало перемир'я. Росія відмовилася від ідеї за всяку ціну втягнути Україну в Митний союз і, як запевняють джерела видання, готова обговорювати створення тристороннього газового консорціуму з ЄС на базі украї.
Газові суперечності можуть вирішитися вже наступного місяця
Газові суперечності можуть вирішитися вже наступного місяця
kremlin.ru

При цьому відповідь на питання, чи отримає Київ бажану знижку на російський газ, може бути дана вже в жовтні.

Суботні переговори президентів Росії і України Дмитра Медведєва і Віктора Януковича в резиденції Завидово тривали більш як чотири години. Їхня зустріч почалася в двосторонньому форматі. Потім до двох президентів приєднався прем'єр Володимир Путін, який на той час вже став кандидатом в президенти РФ. Напередодні переговорів співрозмовники Коммерсанта прогнозували, що розмова буде жорсткою: сторони не збиралися йти на компроміс у питаннях ціни російського газу (Україна вимагає її зниження, з чим не згодні в РФ), майбутнього української ГТС (Газпром прагне до контролю над "трубою", проти чого виступає Київ) та вступу України у Митний союз.

Про її підсумки прес-секретарі двох лідерів відзвітували дуже скупо. Куди більш охоче про результати зустрічі розповідали дипломати, зі слів яких виходило, що напруженість у відносинах двох країн пішла на спад. "Зустріч була знаковою для Януковича, особливо з урахуванням останніх подій у Росії (мається на увазі з'їзд партії Единая Россия, на якому правлячий в РФ тандем розкрив свої плани на майбутнє), - сказав Коммерсанту один з російських учасників переговорів. - Обидва керівники - і Медведєв, і Путін - знайшли час з ним зустрітися, це важливо для українського Президента". Що стосується змістовної частини, то, за словами співрозмовника видання, Москва схильна відмовитися від максималістської позиції щодо залучення Києва до Митного союзу. "Це "хотіння". Далеко не факт, що така позиція актуальна. Набагато важливіше питання участі Росії в управлінні українською ГТС", - зазначив чиновник.

У Києві також вважають, що після суботньої зустрічі питання членства України в МС можна вважати закритим. "Київ не збирається інтегруватися в Митний союз. Ви подивіться на нашого Президента - хіба він може прогнутися?" - сказав газеті високопоставлений український дипломат.

Опитані Коммерсантом українські та російські чиновники, у тому числі присутні на суботніх переговорах у Завидово, запевнили, що в результаті сторони зосередилися на енергетичних питаннях. І, зокрема, обговорювали долю ГТС України. Раніше Київ запропонував Москві створити тристоронній газовий консорціум за участю Європейського союзу, що не викликало ентузіазму у російської сторони, яка наполягала на тому, щоб сторін було дві. Тепер же, каже український дипломат, позиція Росії не така категорична: "Зрушення з питання ГТС будуть, але на це потрібен час. Думаю, знайдемо компроміс, в основі якого буде тристоронній консорціум".

За його словами, в суботу було вирішено, що в середині жовтня керівники Газпрому, Нафтогазу, а також профільних міністерств РФ і України зустрінуться, щоб обговорити можливий формат газового консорціуму. Це при тому, що, за словами джерел в українському Міненерго, ще на початку минулого тижня ідея тристороннього консорціуму не знаходила розуміння у російського керівництва. Тепер же експерти говорять про збільшену ймовірність його створення.

Так чи інакше, але газові протиріччя можуть вирішитися вже наступного місяця. На жовтень заплановані не тільки переговори глав Газпрому і Нафтогазу, а й президентів РФ і України. Спочатку в Києві відбудеться засідання двосторонньої міждержавної комісії на вищому рівні, а потім 18 жовтня в Донецьку проведуть регіональний економічний форум. Співрозмовники видання запевняють, що для підписання в ході майбутніх зустрічей готується значний пакет документів.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь