Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Єврозону хочуть врятувати, списавши половину грецького боргу і збільшивши фонд EFSF до 2 трлн євро

Назад к разделу Финансы
На переговорах з порятунку зони євро стали вимальовуватися риси нового плану запобігання глибокій кризі в країнах з єдиною валютою, повідомляють джерела в МВФ і європейських країнах.
Греції можуть пробачити 50% багатомільярдного боргу
Греції можуть пробачити 50% багатомільярдного боргу
АР

За даними Бі-бі-сі, ключовими пунктами плану порятунку євро можуть стати списання 50% державного боргу Греції та збільшення розміру фонду Європейської фінансової стабільності (EFSF) з 440 млрд євро до 2 трильйонів євро.

У Європі розраховують створити план виходу з кризи за 5-6 тижнів, щоб до листопадового саміту в Каннах він був повністю готовий. Якщо цей план провалиться, Старий світ може опинитися в рецесії.

За даними Бі-бі-сі, ще одним пунктом плану порятунку єврозони може стати збільшення капіталу європейських банків, які можуть опинитися під ударом після списання грецького боргу.

Нагадаємо, деякі європейські банки вже списують грецькі борги, через що їх прибуток різко скоротився. Так, за підсумками другого кварталу другий за величиною банк Німеччини Commerzbank скоротив чистий прибуток на 93% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Прибуток фінустанови склав лише 24 млн євро. При цьому Commerzbank списав 760 млн євро, вкладених в грецькі облігації.

Тим часом ситуація в Греції не поліпшується. 9 вересня повідомлялося, що ймовірність дефолту Греції становить 91%, потім цей показник підвищився ще більше.

12 вересня заступник міністра фінансів Греції Філіппос Сахінідіс заявив, що влада країни своєму розпорядженні фінансові кошти, щоб утримати країну на плаву лише до жовтня.

"Ми маємо кошти, щоб протриматися до жовтня", - сказав чиновник в ефірі телеканалу Mega, відповідаючи на питання, чи є у грецького уряду гроші, щоб виплачувати пенсії і зарплати.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь