Переключиться на мобильную версию

Ъ: У Росії різко зріс попит на готівкову валюту

Назад к разделу Финансы
На загострення ситуації на фінансових ринках відреагувало населення: громадяни почали вносити власний вклад в ослаблення рубля. За останні два тижні попит на готівкову валюту зріс на третину, пише газета КоммерсантЪ у статті Готівковий справа кожного.
Попит на долари приблизно в 1,5 разу перевищує попит на євро
Попит на долари приблизно в 1,5 разу перевищує попит на євро
АР

Також серйозно пожвавився процес конвертації рублів у валюту на банківських рахунках і у вкладах. Поки ситуація ще далека від 2008 року, але у разі негативного розвитку подій експерти не виключають повторення сценарію трирічної давності.

Різке зростання попиту населення на готівкову валюту за останні два тижні відзначили більшість опитаних Коммерсантом представників найбільших банків. "Наші роздрібні клієнти в останні дні купують у відділеннях на 30-40% більше валюти, ніж звичайно", - говорить начальник управління операцій на грошовому і товарному ринках Промсвязьбанку Кирило Гришанов.

В Альфа-банку збільшення попиту оцінили на рівні 15-20%. Зростання попиту приблизно на 30% відзначають у банку Уралсиб, ОТП-банку, Юніаструмбанку. Аналогічну тенденцію відзначають в Юнікредитбанку, Банку Москви і ще низці великих гравців. За словами банкірів, найбільш затребувані американські долари. "Попит на долари приблизно в 1,5 разу перевищує попит на євро", - вказує Кирило Гришанов.

"Зростання попиту особливо яскраво виражене не в столиці, а в регіонах, де волатильність курсу та нестабільність на ринках викликають великий ажіотаж у населення", - говорить голова правління Юніаструмбанку Євген Туткевич.

За останні два місяці у зв'язку із загостренням боргової кризи і втечею інвесторів від ризиків, пов'язаних з інвестиціями в економіки, що розвиваються, позиції російської валюти значно ослабли.

Підвищений попит населення на валюту ще більше піднімає її курс, посилюючи знецінення рубля, а конвертація у валюту безготівкових рублевих коштів клієнтів призводить до зростання валютних ризиків банків, вказують експерти.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь