Переключиться на мобильную версию

Reuters: Україна і Росія домовилися про перегляд газових контрактів

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 26 вересня, глава українського уряду Микола Азаров заявив, що Києву вдалося досягти домовленості з Москвою про перегляд невигідних для України контрактів про постачання російського газу, підписаних в 2009 році.
Україна домовилася з РФ про перегляд газових контрактів - агентство
Україна домовилася з РФ про перегляд газових контрактів - агентство
Фото прес-служби президента
"Нарешті нам вдалося домовитися з Росією про перегляд контрактів", - передає його словами агентство Reuters.

Про це чиновник заявив на зустрічі з представниками Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Reuters зазначає, що Київ більше року намагається переконати партнерів змінити підписані попереднім урядом контракти, відповідно до яких ціна на імпортоване з Росії паливо підвищується щоквартально, що загрожує втратою конкурентоспроможності продукції основних експортних галузей України - металургії і хімії.

Саме цій проблемі були присвячені переговори президентів України Віктора Януковича та Росії Дмитра Медведєва, що відбулися в минулу суботу в Москві.

Сьогодні ж глава Кабміну заявив, що компроміс був знайдений завдяки планам створення консорціуму на базі газотранспортної системи України.

"Російська сторона погодилася з нами про створення тристороннього консорціуму за участю Європейського Союзу. Це безумовно підвищить надійність нашої газотранспортної системи та створить можливість для Європи безперебійно отримувати газ", - зазначив Азаров.

При цьому український прем'єр не надав більше жодних деталей.

Нагадаємо, що раніше глава російського Газпрому Олексій Міллер сказав, що в переговорах про постачання російського газу в Україну намітився прогрес, але не розкрив деталей.

Наприкінці минулого тижня аналітики скептично поставилися до перспектив візиту президента України Віктора Януковича до Москви, засумнівавшись, що Україні вдасться добитися від РФ істотних поступок щодо ціни на газ.

***

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться на поточному тижні, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь