Переключиться на мобильную версию

Україна розраховує з нового року купувати російський газ за новими цінами

Назад к разделу Финансы
Україна розраховує, що нова ціна на російський газ почне діяти з 2012 року, повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Азаров висловив задоволення конструктивним підходом Москви
Азаров висловив задоволення конструктивним підходом Москви
AP

"У 2012 рік ми повинні увійти з упевненістю щодо такого надзвичайно важливого показника, як ціна на газ, умови постачання газу і транзит газу", - сказав український прем'єр журналістам у Києві у вівторок.

Говорячи про хід переговорів з російською стороною, він висловив задоволення конструктивним підходом Москви.

"Я дуже задоволений конструктивним підходом російської сторони, хотілося б, щоб такий ритм і темп збереглися", - зазначив Азаров.

"Мова йде про комплексний підхід у виробленні всіх складових наших взаємодій з постачання і транзиту газу" - сказав прем'єр.

За його словами, для Києва дуже важливо завершити газові переговори в цьому році, оскільки формується державний бюджет на наступний рік.

Раніше повідомлялося, що Азаров розповів, що на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетній та соціальній.  

Нагадаємо, що раніше глава російського Газпрому Олексій Міллер сказав, що в переговорах про постачання російського газу в Україну намітився прогрес, але не розкрив деталей.

Наприкінці минулого тижня аналітики скептично поставилися до перспектив візиту президента України Віктора Януковича до Москви, засумнівавшись, що Україні вдасться добитися від РФ істотних поступок щодо ціни на газ.

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться цього тижня, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.

* * *

Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка у 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито була обнулене, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь