Переключиться на мобильную версию

Азаров пообіцяв, що НБУ відкоригує правила обміну валюти

Назад к разделу Финансы
Прем'єр-міністр Микола Азаров у цілому підтримує жорсткість правил купівлі-продажу готівкової валюти, але наголошує на необхідності їх коригування для зменшення обмеження свободи громадян.

"Всі заходи не повинні обмежувати свободу людей. Якщо на цілком законних підставах отримана валюта, вона повинна вільно обмінюватися без всяких обмежень", - сказав він журналістам у Києві у вівторок.

"Голова правління НБУ пообіцяв мені, що правління розгляне і скоректує всі правила, які вони ухвалили", - додав Азаров.

У той же час він наголосив, що обіг долара в країні повинен бути обмежений, оскільки українці повинні розраховуватися гривнею.

"Рішення НБУ, в принципі, правильне. У мене сумнівів не викликає", - сказав глава уряду.

Як повідомлялося раніше, з 23 вересня купівля-продажу готівкової валюти в Україні в будь-яких кількостях здійснюється тільки за наявності документа, що підтверджує резидентність. При цьому банки зобов'язані брати копії цих документів.

Це вже призвело до збільшення активності на "сірому" ринку обміну валюти.

Експерти ринку пояснюють такі адміністративні посилення Нацбанку його прагненням уберегти гривню від можливого тиску, пов'язаного з девальваційними очікуваннями населення. Згідно з даними НБУ, обсяг готівки поза банками на кінець серпня становив 194 млрд грн, збільшившись з початку року на 6%.

Нагадаємо, українці в серпні 2011 року купили в банків валюти на $824,2 млн більше, ніж продали, тоді як у липні - на $ 865,4 млрд. У цілому за вісім місяців цього року обсяг купівлі валюти перевищив обсяг її продажу на $ 7,83 млрд, тоді як за весь 2010 рік - на $ 9,73 млрд.

Нацбанк після кризи 2008 року, яка знецінила гривню щодо долара майже на 40%, останні кілька років утримує курс на рівні близько 8 грн / $ 1.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь