Переключиться на мобильную версию

Газпром має намір до 2030 року отримати третину європейського газового ринку

Назад к разделу Финансы
У російському Газпромі прогнозують, що до 2030 року його частка на європейському ринку складе більше 30%.
До 2030 року частка на європейському ринку повинна скласти більше 30% - Газпром
До 2030 року частка на європейському ринку повинна скласти більше 30% - Газпром
АР

Як повідомили в управлінні інформації російської газової компанії, про це в Южно-Сахалінську в ході XV Міжнародної конференції Нафта і газ Сахаліну 2011 сказав заступник голови правління Газпрому Олександр Медвeдєв.

"У цілому Газпром прогнозує, що до 2030 року його частка на європейському ринку повинна скласти більше 30%, на ринку Північно-Східної Азії - близько 13%. При цьому до кінця розглянутого періоду частка Групи Газпром в сфері ЗПГ (зрідженого природного газу) складе близько 14% світового ринку", - сказав Медвeдєв.

Він зазначив, що, незважаючи на бурхливу дискусію європейського співтовариства про ризики залежності від російського газу, саме Газпром часто приходить на допомогу у випадку перебоїв з поставками енергоресурсів. Зокрема компанія неодноразово задовольняла додаткові заявки Туреччини при припиненні поставок газу з Ірану. Після катастрофи на атомній електростанції Фукусіма компанія поставила в Японію додаткові 325 тис. тонн зрідженого природного газу (ЗПГ). Газпром має намір стежити за розвитком ситуації і надавати посильну допомогу Японії в пом'якшенні наслідків катастрофи. Припинення поставок газу з Лівії до Італії в поточному році було практично повністю компенсовано російським газом, додав він.

Медвeдєв також наголосив, що події в ряді країн Близького Сходу і Північної Африки, охоплених рухами протесту, гострими внутрішніми, в тому числі, військовими конфліктами, в черговий раз підтверджують важливість гарантованого забезпечення надійних, безперебійних поставок газу та інших енергоресурсів на міжнародні ринки.

За словами Медвeдєва, країни Європи сьогодні залишаються для Газпрому основним ринком збуту газу. Компанія диверсифікує маршрути експорту газу споживачам Євросоюзу. Успішно реалізуються проекти Північний потік і Південний потік.

"Разом з тим східний напрямок стає вкрай привабливим для розвитку газового бізнесу Газпрому. Масштаби проектів компанії на Далекому Сході такі, що Південний потік  порівняно з ними - це середній за обсягами капіталовкладень проект. Зростання потреб в газі Сходу нашої країни та країн Азії дозволять компанії глобалізувати торгівлю, і зменшити залежність від окремих клієнтів ", - наголосив він.

Зокрема, за словами Медвeдєва, ринок природного газу Китаю має високий потенціал розвитку. Очікується, що до 2030 року попит Китаю на газ перевищить європейські показники. Це відкриває цілком конкретні перспективи для поставок російського газу, навіть якщо Китай досягне успіхів у видобутку сланцевого газу. За його словами, наразі Газпром працює над організацією трубопровідного експорту газу  двома коридорами поставки обсягом до 68 млрд. куб. м.

"Переговори йдуть довго і нелегко, але досягнутий значний прогрес. Підписання контракту купівлі-продажу газу з Китаєм може відбутися до кінця 2011 року. Після цього можна буде приступити до будівництва необхідних транспортних потужностей і почати поставки в кінці 2015 року", - сказав Медвeдєв.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь