Переключиться на мобильную версию

Газпром дав зрозуміти, що в переговорах з Україною є більш пріоритетні питання, ніж ГТС

Назад к разделу Финансы
Глава російського Газпрому Олексій Міллер заявив, що створення консорціуму з управління ГТС України не належить до числа пріоритетних.

Про це він сказав, коментуючи заяви українського прем'єра Миколи Азарова про те, що вже з нового року країна почне отримувати імпортний газ з Росії за новою ціною; зміниться і ціна транзиту газу в Європу.

Міллер повідомив при цьому, що Газпром відкритий для пошуку компромісів, але до остаточного досягнення та оформлення домовленостей з Україною діє довгостроковий контракт на період до 2019 року.

"Контрольний пакет акцій Газпрому належить державі, і ми реалізуємо всі міжурядові домовленості, але вони повинні бути доведені до логічного завершення і належним чином оформлені", - зазначив він.

За словами Міллера, наразі між Газпромом і Нафтогазом діють контракти на транзит і на постачання газу до 2019 року. "Ми працюємо чітко за цими контрактами, і ніяких інших документів або угод на сьогодні немає", - сказав глава Газпрому.

"Ми чекаємо делегацію України для проведення переговорів цього тижня", - резюмував Міллер.

Азаров 26 вересня заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року, і що Росія також погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС.

Зокрема він розповів, що на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку в Газпромі заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені найближчим часом.

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться  цього тижня, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.

* * *

Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка у 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито була обнулене, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь