Переключиться на мобильную версию

Нацбанк розповів, скільки готівкової валюти перебуває поза банками

Назад к разделу Финансы
Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що аналіз платіжного балансу та інших даних дає змогу оцінити обсяг готівкової валюти поза банками в Україні в сумі близько $ 70 млрд.
Поза банками перебуває близько $ 70 млрд
Поза банками перебуває близько $ 70 млрд
АР

"Якщо підсумовувати вибування готівки (валюти - ред.) з валютообмінних операцій і зняття з валютних депозитів, то це цифра близько 70 млрд", - сказала вона на прес-конференції.

Разом з тим, за словами Щербакової, рівень тіньового готівкового валютного ринку в країні оцінити складно. Вона зазначила, що платіжний баланс демонструє постійне зростання готівки поза банками протягом 2008-2011 років. На її думку, якщо таку динаміку в 2008-2010 роках можна було пояснити впливом кризи, то сьогоднішнє збереження ситуації свідчить про зростання тіньового сектору економіки.

При цьому голова департаменту наголосила, що посилення Нацбанком правил обміну готівкової валюти спрямоване на боротьбу з цією негативною тенденцією.

Раніше Олена Щербакова повідомила, що денний обсяг купівлі населенням готівкової інвалюти знизився в 4,3 разу після набрання чинності вимоги про пред'явлення паспортів під час валютообмінних операцій.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь