Переключиться на мобильную версию

Ъ: Кабмін Азарова звернувся до СОТ щодо підвищення мит на імпорт авто до 25%

Назад к разделу Финансы
В Україні можуть знову подорожчати імпортні автомобілі. Уряд затвердив звернення до СОТ щодо підвищення ввізних мит з 10% до 25%, пише Коммерсантъ-Украина в статті.
Ъ: Кабмін Азарова звернувся до СОТ щодо підвищення мит на імпорт авто до 25%
АР

Видання зазначає, що вартість імпортних автомобілів може зрости на 10-13%, що стимулює автовиробництво в Україні, але натомість члени СОТ можуть вимагати від України зниження митних ставок в інших товарних групах.

 Варто при цьому зазначити, що автомобілі стали першою товарною групою, щодо якої Україна вестиме переговори з членами СОТ про перегляд умов імпорту: нині чинне 10-процентне мито пропонується збільшити до 25% - тобто до того рівня, який був до вступу країни в організацію.

За словами джерела Коммерсантъ-Украина в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, рішення звернутися до СОТ з вимогою переглянути ставки вже прийнято Кабміном. Як пише газета, на підвищення ввізних мит наполягали українські автовиробники.

Варто нагадати, що виробники неодноразово вимагали захистити внутрішній ринок. "Ми вклали близько $ 300 млн у будівництво автозаводу в Черкасах, і зараз це підприємство завантажене лише на 15%", - говорить віце-президент корпорації Богдан Володимир Гунчик.

За його словами, збільшення мит захистить ринок, дозволить автовиробникам створити робочі місця і завантажити потужності, а перегляд мит ​​призведе до зростання частки продажів автомобілів вітчизняного виробництва.

Коммерсантъ-Украина пише, що якщо СОТ дасть згоду на введення мит, імпортери будуть змушені підвищити ціни. "З введенням 25-відсоткового мита зростуть наші витрати. В цих умовах ціна на автомобілі не зможе залишатися на тому ж рівні", - говорить гендиректор Ніссан Мотор Україна Андрій Нестеренко.

Напередодні українські ЗМІ писали, що на 18-му раунді переговорів про створення Зони вільної торгівлі з ЄС, що проходив 23 вересня в Брюсселі, українська делегація спочатку попросила ввести так званий перехідний 10-річний період, а потім наполягла на формулі 10+3+2.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь