Переключиться на мобильную версию

Китай може збільшити імпорт залізної руди до одного мільярда тонн на рік

Назад к разделу Финансы
Китай може збільшити імпорт залізної руди до 2015 року на 60 відсотків порівняно з минулим роком до мільярда тонн, вважає австралійська гірничорудна компанія Fortescue Metals Group Ltd.
Китай - світовий лідер в металургії
Китай - світовий лідер в металургії
АР

Світові ціни на залізну руду залишаться високими до введення в дію нових проектів в 2013-2015 роках, вважає генеральний директор Fortescue Невілл Пауер.

Китай - найбільший у світі споживач залізної руди, і за рахунок високого попиту в Китаї ціни на неї зросли втричі з кінця 2008 року до понад $ 170 за тонну.

Бразильська Vale - лідируючий постачальник залізної руди - розраховує на збереження високого споживання в Китаї.

"Крім Китаю, високий потенціал зростання мають ще кілька країн з великим населенням. У країнах є ще великі прогалини в будівництві житла та інфраструктури, що вказує на високий потенціал споживання сталі в довгостроковій перспективі", - сказав виконавчий директор Vale з продажу та маркетингу Жозе Карлос Мартінс під час галузевої конференції в китайському місті Циндао.

Аналітики ж вважають, що одного попиту в Китаї недостатньо для підтримки цін.

"Якщо Європа, припустимо, повідомить Vale, що їй потрібно на 20 відсотків менше руди в цьому місяці, цей обсяг піде в Китай, .. так що Китай просто компенсує слабкість попиту в іншому місці. Ризик в тому, що якщо Китай продовжить купувати залізну руду, а ситуація в інших країнах різко погіршиться, навіть сильний попит у Китаї не втримає ціни на нинішньому рівні", - сказав аналітик Macquarie Грем Трейн.

У середині лютого спотові ціни досягли історичного максимуму $ 193 за тонну, а з того часу знизилися майже на 11 відсотків.

Ще один великий постачальник залізної руди Rio Tinto не отримував від китайських клієнтів прохань про перенесення поставок на більш пізній термін, повідомив журналістам в кулуарах конференції президент компанії з міжнародного бізнесу Алан Девіс.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь