Переключиться на мобильную версию

Арбузов вважає, що по тіньовому ринку валюти завдано серйозного удару. ЗМІ повідомляють про активізацію "міняйлів"

Назад к разделу Финансы
Можна говорити про те, що "тіньовому" ринку готівкової валюти завдано серйозного удару, заявив в інтерв'ю УНІАН голова Нацбанку України Сергій Арбузов.

"Не забувайте, що "тіньовий" ринок для здійснення розрахунків за імпортними товарами спочатку купує валюту на легальному готівковому ринку. Чим більше валюти купував "тіньовий" сектор, тим більше банки "дробили" такі операції на більш дрібні, щоб уникнути контролю", - пояснив чиновник.

Оскільки тепер для здійснення валютно-обмінних операцій потрібно надавати паспорт, надходження готівкової валюти на нелегальний ринок через банки різко скоротилося, каже Арбузов, і додає, що вже можна говорити про серйозний удар по "тіньовому" ринку.

"Ми розуміємо, що усунути глибинні причини існування "тіньового" ринку за рахунок дій тільки НБУ, який здійснює валютний контроль, вкрай важко, точніше сказати - взагалі неможливо. Очевидно, що в цьому питанні потрібні узгоджені дії регулятора, Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів", - сказав глава НБУ.

Він вважає за необхідне збільшення частки безготівкових розрахунків та створення нових інструментів, які забезпечать громадянам непорушність їх заощаджень.

"Ми сподіваємося разом з урядом до кінця цього року запропонувати громадянам іпотечні кредити під 14% річних, що призведе до зменшення попиту на готівкову валюту. Зрештою, розплачуючись в гривнях, а не в доларах, ми кредитуємо свою економіку, а не іноземну" , - заявив чиновник.

Між тим, українські ЗМІ вже повідомляють про активізацію так званих "міняйлів". Так, Фокус.ua передає, що після нововведень Національного банку про обов'язкове надання паспорта при обміні валют в Києві з'явилися шахраї, які наживаються на вуличному обміні.

Зі свого боку, у столичній міліції повідомили, що до них не зверталися громадяни із заявами про валютне шахрайство, тому там не мають статистики про цей вид злочинів.

"Але ймовірність виникнення шахрайства допускаємо у зв'язку з нововведенням Нацбанку, що забороняє обмін валюти без паспорта", - зазначили у відділі зв'язків з громадськістю київської міліції.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь