Переключиться на мобильную версию

Євросоюз обіцяє не втручатись у газові переговори України й РФ

Назад к разделу Финансы
Європейський Союз не має наміру втручатися у газові переговори України й Росії.
ЄС не буде втручатися у газові переговори Києва і Москви - Тейшейра
ЄС не буде втручатися у газові переговори Києва і Москви - Тейшейра
AP

Про це заявив глава представництва Європейського союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

"Це справа України та Росії, в якій ЄС не бачить для себе ролі", - сказав він на лекції у Києво-Могилянській академії сьогодні, 28 вересня.

Нагадаємо, прем'єр Микола Азаров 26 вересня заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія також погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною та ЄС.

Зокрема, він розповів, що на зустрічі президентів України й Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу, Росія знизить ціну на газ для потреб України у двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку, в Газпромі заявили, що російська та українська сторони поки не домовилися про перегляд контракту, переговори продовжаться найближчими днями.

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться цього тижня, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.

* * *

Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період із 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка у 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади 2010 року Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу до України. Мито обнулили, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь